Just Film Festival

Bullerby lapsed

Ingliskeelne pealkiri
The Children of Noisy Village
Venekeelne pealkiri
Дети из Бюллербю
Pealkirja originaal
Alla vi Barn i Bullerbyn
Režissöör
Lasse Hallström
Riik
Rootsi
Aasta
1986
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Rootsi lastefilmid Just Filmil
Žanr
koguperefilm
Teema
armastus, sõprus, seiklused, maaelu

See Astrid Lindgreni südantsoojendav lugu on tuttav paljudele põlvkondadele, „Bullerby lapsed“ on ka tänapäeva laste lemmikraamatuks. 1986. aastal raamatu ainetel valminud filmist on tänaseks saanud kultusfilm ning just täna on õige aeg see suurele ekraanile tagasi tuua.

Südamliku ja maalähedase loo tegevus toimub väikeses Bullerby külas, kus on vaid kolm talu. Filmi peategelased on lapsed Liisa, Lasse ja Bosse Vahetalust, Anna ja Britta Põhjatalust ning Olle ja tema väike õde Kerstin Lõunatalust. Bullerbys veedavad nad imelist lapsepõlve, mida sooviks endale igaüks. Rootsi tuntud režissööri Lasse Hallströmi perefilm jutustab kodusoojusest, armastusest, hoolimisest ning üksteisemõistmisest, ent mõistagi ei puudu siit ka vingerpussid.

Režissöör
Lasse Hallström
Stsenarist
Astrid Lindgren
Osades
Linda Bergström, Crispin Dickson Wendenius, Henrik Larsson, Ellen Demérus, Harald Lönnbro, Anna Sahlin
Produtsent
Waldemar Bergendahl
Operaator
Jens Fischer
Filmikunstnik
Lasse Westfelt
Monteerija
Susanne Linnman
Stsenarist
Astrid Lindgren
Muusika
Georg Riedel
Produktsioon
Svensk Filmindustri
Levitaja
SF Studios
Rahvusvaheline müük
Svensk Filmindustri
Kestus
Keel
rootsi
Subtiitrid
eesti
Režissöör
Lasse Hallström

Populaarne draamakomöödiate režissöör Lasse Hallström tegi sujuvalt pärast teletööd Rootsis ja praktiliselt kõigi ABBA muusikavideote lavastamist eduka karjääri Hollywoodis, loobumata oma euroopalikust tundelaadist. Hallström tõusis rahvusvahelisele areenile filmiga "Minu elu koerana" ("My Life as a Dog", 1985), mis tõi talle paar Oscari nominatsiooni, avades samal ajal uksed Ameerika publiku ette. Ta tegi oma USA debüüdi peredramöödiaga "Once Around" (1991), enne kui astus pika sammu edasi kriitikute poolt tunnustatud filmiga "Mis piinab Gilbert Grape'i?" ("What's Eating Gilbert Grape", 1993). Pärast filmi "Südamelt ära" ("Something to Talk About", 1995) sisenes Hallström oma viljakaimasse faasi kaunilt loodud mugandustega "Siidrimaja seadused" ("The Cider House Rules", 1999) ja "Šokolaad" ("Chocolat", 2000), mis mõlemad viisid ta taas Oscarite võistlustulle. Pärast hinnatud, kuid vähevaadatud dokudraamat "The Hoax" (2007) sai Hallström lõpuks oma oodatud kassahiti Nicholas Sparksi "Kallis John" ("Dear John", 2010) mugandusega. Olles demonstreerinud muljetavaldavat materjali kohandamise ja oma näitlejatelt auhinna-vääriliste soorituste väljameelitamise annet, Hallström sai tuntuks emotsionaalselt sepistatud filmide loomise eest, mis vältisid oskuslikult sentimentaalsust.

Just Filmi esitleja ja programmi esitleja

Seansid

Kinosaal Elektriteater
Seanss032201 / Bullerby lapsed
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Saal 4 Apollo Kino Solaris
Seanss031301 / Bullerby lapsed
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssBullerby lapsed
Subtiitrideesti, inglise