Maailma esilinastus

Hada

Ingliskeelne pealkiri
Hada
Režissöör
Àlex Mañas
Riik
Hispaania
Aasta
2023
Festival
23. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, noortefilm
Teema
sõprus, lein, surm, suitsiid

Iga surm on kaotus ja raske taluda, enesetapud lisavad aga kogu traagikale veel mitu tahku juurde, eriti mida nooremaid see puudutab ja kui saatusliku teo on tinginud raskekujuline kiusamine. Selles osaliselt õpilasprojektina valminud, kuid tõsielulistele näidetele (vt Amanda Toddi juhtum) tuginevas filmis ongi üks tüdruk omal käel siit ilmast lahkunud, mis omakorda ajendab vahetult pärast kooli lõppu üksteisest juba võõrduda jõudnud sõpru ja koolikaaslasi jälle kokku tulema. Koos üritatakse juhtunut mõtestada ning heita pilku ka iseendasse, et küsida, kas juhtunut oleks saanud ära hoida.

Oliver Põder

Soovitatav vanus: 14+

Režissöör
Àlex Mañas
Stsenarist
Àlex Mañas
Osades
Maria Sanz, Sara Espías, Júlia Ferré, Héctor Vidondo, Adrián Portillo
Produtsent
Ginebra Vall
Operaator
Kiku Piñol
Kunstiline juht
Mònica Condins
Monteerija
Juan Gabriel García
Muusika
Xavi Lloses, Maria Arnal y Marcel Bagés, Begoña Salazar
Kestus
Keel
katalaani
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Àlex Mañas

Àlex Mañas , pärast Barcelona ülikoolis (UB) õigusteaduse lõpetamist õppis ta neli aastat Nancy Tuñóni stuudios draamakunsti ning pärast näitlejakoolitust õppis ta Barcelonas Sala Becketti töötoas dramaturgiat. 2005. aastal kirjutas ja lavastas ta oma esimese näidendi professionaalses teatris: „Algo“ („Midagi“), millega ta kandideeris Premis Barcelona de Teatre'ile (Barcelona teatriauhinnad) ning seda esitati Madridis ja Barcelonas. Sellele järgneval aastal osales ta näitlejate juhendamise kursusel Barcelona Ramon Llull Blanquerna ülikooli audiovisuaalse kommunikatsiooni teaduskonnas ning kirjutas samal ajal oma teise näidendi, „En cualquier otra parte“ („Igal pool mujal“), millega ta võitis 2006. aasta SGAE riikliku teatriauhinna. Sealtpeale on ta kirjutanud ja lavastanud vaheldumisi näidendeid ja audiovisuaalseid stsenaariume. 2015. aastal omandas ta magistrikraadi Barcelona ülikooli külge kuuluvas ESCAC-is (Kataloonia kõrgem kino- ja audiovisuaalkool) kinematograafilise režii erialal ning jätkates küll teatritükkide kirjutamise ja lavastamisega võttis ta sihiks audiovisuaalsete projektide realiseerimise, kaasa arvatud režissöörina. Mõned tema enim esitatud näidendid on järgmised: muusikal „Què“ (Butaca auhinna võitja), „Íncubo“ („Incubus“), „Amanda T“ (BBVA auhinna finalist) või „Algo“ (parima näidendi nominent Teatre Barcelona auhindade jagamisel). Autorina on tema näidendeid esitatud mitmegi linna parimates teatrites: Kataloonia rahvusteatris (Teatre Nacional de Catalunya), Girona Kõrghooaja festivalil (Festival Temporada Alta de Girona), Barcelona Kreeka festivalil (Festival Grec de Barcelona), ​​Barcelona Lliure teatris (Teatre Lliure de Barcelona), Barcelona Coliseumi teatris (​​Teatro Coliseum de Barcelona), Villarroeli teatris, Madridi Fernán Gómezi teatris (Teatro Fernán Gómez de Madrid), Madridi kunstiteatris (Teatro del Arte de Madrid) või Bogotá teatrimajas Colombias (Casa del Teatro de Bogotá), kui nimetada mõned.

Filmograafia:
Valik/Selected: Mejor Amigo (2015), POLiAMOR (2018), Hada (2023)

Just Filmi esitleja

Seansid

7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss030703 / Hada
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedÀlex Mañas (Director, Screenwriter), Maria Sanz I Huguet (Cast), Sara Rodríguez Espias (Cast), Júlia Ferré Merino (Cast), Irene Quirós Matos (Cast), Adrián Portillo Rodríguez (Cast), Héctor Vidondo (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
1. Saku saal Apollo Kino Solaris
Seanss121103 / Hada
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss161403 / Hada
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml