Balti esilinastus
Loom
16-aastased Bella ja Vipulan on veendumusel, et planeet Maa on ohus ning inimkonna tulevik, kui ta kohe end ei muuda, väga tume. Neil on ka õigus: kliima muutub tänapäeval kiiremini kui kunagi varem, suurtööstused ja aina kasvav tarbimine ületavad igasuguse mõistlikkuse piirid, inimese ökoloogiline jalajälg on suurem kui kunagi varem. Muutust ei ole vaja mitte homme, vaid täna.
Uue ja parema tuleviku hääleks on saanud tänane noor põlvkond, kes on siiralt ja sihikindlalt asunud tegutsema, et riigid ja otsustajad neid kuulda võtaks ning vajalikud muutused ellu viidaks. Sügav ja liigutav dokumentaalfilm viib vaataja teekonnale, kus näeme, kuidas inimese tegevuse tõttu on paljude liikide püsimajäämine planeedil Maal tulevikus võimatu. Pole midagi jõhkramat kui ükskõikne hoolimatus ja enesekesksus, seda tuleb muuta kohe täna.
Filmile eelneb video-sissejuhatus, kus arutlevad Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi kaasprofessor Aveliina Helm ja teadusportaali Novaator ajakirjanik.
Pärast õpinguid Jean-Périmony draamakunsti koolis (École d'art dramatique Jean-Périmony) ja üürikest näitlejakarjääri juhtis Cyril Dion ""Fondation Hommes de Parole"" projekte. Ta korraldas aastatel 2003, 2005 ja 2006 Caux-is Iisraeli-Palestiina kongressi ning esimese ja teise ülemaailmse imaamide ja rabide rahukongressi Brüsselis ja Sevillas. 2007. aastal asutas ta koos mõne sõbraga rohelise liikumise Colibris (Koolibri). Ta oli selle direktor kuni juulini 2013. Aastal 2010 oli ta koos Colibris'ga Coline Serreau filmi ""Mõelge globaalselt, tegutsege kohalikult"" (""Solutions locales pour un désordre global""/""Think Global act Rural"") nõustaja ja kaasprodutsent. 2012. aastal asutas ta ajakirja Kaizen ja oli peatoimetaja märtsist 2012 kuni aprillini 2014. Ta on ka Prantsuse kirjastuse Actes Sud kogumiku Domaine du Possible (Võimaluste Väli) peatoimetaja koos Jean-Paul Capitani'ga.
Demain (Tomorrow, 2015, doc), Après demain (After Tomorrow, 2018)
Teadus360° programmi esitleja ja Just Filmi esitleja