Just Film Festival

Balti esilinastus

Loom

Ingliskeelne pealkiri
Animal
Venekeelne pealkiri
Животное
Režissöör
Cyril Dion
Riik
Prantsusmaa
Aasta
2021
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Teadus360°
Teema
lapsed, loodus, keskkonnaaktivism

16-aastased Bella ja Vipulan on veendumusel, et planeet Maa on ohus ning inimkonna tulevik, kui ta kohe end ei muuda, väga tume. Neil on ka õigus: kliima muutub tänapäeval kiiremini kui kunagi varem, suurtööstused ja aina kasvav tarbimine ületavad igasuguse mõistlikkuse piirid, inimese ökoloogiline jalajälg on suurem kui kunagi varem. Muutust ei ole vaja mitte homme, vaid täna.

Uue ja parema tuleviku hääleks on saanud tänane noor põlvkond, kes on siiralt ja sihikindlalt asunud tegutsema, et riigid ja otsustajad neid kuulda võtaks ning vajalikud muutused ellu viidaks. Sügav ja liigutav dokumentaalfilm viib vaataja teekonnale, kus näeme, kuidas inimese tegevuse tõttu on paljude liikide püsimajäämine planeedil Maal tulevikus võimatu. Pole midagi jõhkramat kui ükskõikne hoolimatus ja enesekesksus, seda tuleb muuta kohe täna.

Filmile eelneb video-sissejuhatus, kus arutlevad Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi kaasprofessor Aveliina Helm ja teadusportaali Novaator ajakirjanik.

Režissöör
Cyril Dion
Stsenarist
Walter Bouvais, Cyril Dion
Osades
Bella Lack, Vipulan Puvaneswaran
Operaator
Alexandre Léglise
Monteerija
Sandie Bombar
Muusika
Sébastien Hoog, Xavier Polycarpe
Heli
Romain de Gueltzl
Produktsioon
Capa, Bright Bright Bright
Levitaja
Orange Studio
Rahvusvaheline müük
Orange Studio
Kestus
Keel
prantsuse
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Cyril Dion

Pärast õpinguid Jean-Périmony draamakunsti koolis (École d'art dramatique Jean-Périmony) ja üürikest näitlejakarjääri juhtis Cyril Dion ""Fondation Hommes de Parole"" projekte. Ta korraldas aastatel 2003, 2005 ja 2006 Caux-is Iisraeli-Palestiina kongressi ning esimese ja teise ülemaailmse imaamide ja rabide rahukongressi Brüsselis ja Sevillas. 2007. aastal asutas ta koos mõne sõbraga rohelise liikumise Colibris (Koolibri). Ta oli selle direktor kuni juulini 2013. Aastal 2010 oli ta koos Colibris'ga Coline Serreau filmi ""Mõelge globaalselt, tegutsege kohalikult"" (""Solutions locales pour un désordre global""/""Think Global act Rural"") nõustaja ja kaasprodutsent. 2012. aastal asutas ta ajakirja Kaizen ja oli peatoimetaja märtsist 2012 kuni aprillini 2014. Ta on ka Prantsuse kirjastuse Actes Sud kogumiku Domaine du Possible (Võimaluste Väli) peatoimetaja koos Jean-Paul Capitani'ga.

Demain (Tomorrow, 2015, doc), Après demain (After Tomorrow, 2018)

Teadus360° programmi esitleja ja Just Filmi esitleja

Seansid

Saal 4 Apollo Kino Solaris
Seanss061301 / Loom
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater
Seanss122201 / Loom
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss141203 / Loom
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler