Eesti esilinastus

Me ei hääbu

Ingliskeelne pealkiri
We Will Not Fade Away
Pealkirja originaal
Ми не згаснемо
Režissöör
Alisa Kovalenko
Riik
Ukraina, Prantsusmaa, Poola, USA
Aasta
2023
Festival
23. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Doc@Just, Lapse õiguste programm
Žanr
draama
Teema
sõprus, sõda, seiklused

„Me ei hääbu“ jälgib noorte: Andrõi, Ruslani, Illia, Liza ja Lera elu Ukrainas Donbassi piirkonnas 2019. aastal, kus kaugelt on kuulda pommirünnakuid. Kusagil eksistentsiaalsete küsimuste, reaalsusest põgenemise soovi ja tuleviku igatsuse vahel näib, et nad ootavad, et nende elus juhtuks midagi, mis annaks lootust ja usku, et neil on ees helge tulevik. Päevakajalises ja magusnukras dokumentaalfilmis on lugu ühe põlvkonna noortest, kes võitlevad kõige karmimal viisil enda ellujäämise ja helgema tuleviku nimel, kuigi sõjasilmus nende ümber tõmbub aina koomale.

Mikk Granström

Soovitatav vanus: 12+

  1. novembri linastusele eelneb tänavakunstnik Banksyst inspireeritud sõjavastane lühifilm „Seinamaalingud”.

Audiovisuaalsele kunstiprojektile „Seinamaalingud” pani alguse Ukraina kunstnik Artem Ivanenko, kes sõja poolt räsitud Irpini linnas kurikuulsa Banksy loodud tänavakunsti 3D-skaneerides salvestas. Režissööride Alex Topalleri ja Dan Shapiroga koostöös sündinud teost „Seinamaalingud” esitleti esmakordselt maikuus Cannesi filmiturul tehnoloogilistele uuenduste harul Cannes Next.

„Seinamaalingud” asetab vaataja rusudes hoonetel leiduva Banksy tänavakunsti kaudu silmitsi sõjapurustustega. Enne 7. novembri seanssi on võimalus teost näha PÖFFi avatseremoonial ning hiljem 9. novembril PÖFF Shortsi öökinos.

Režissöör
Alisa Kovalenko
Produtsent
Valery Kalmykov, Yana Kalmykova, Oleksiy Kobelev, Katarzyna Kuczyńska, Tomasz Morawski, Stéphane Siohan
Operaator
Alisa Kovalenko, Serhiy Stetsenko
Monteerija
Maryna Maykovska, Kasia Boniecka
Heli
Mariia Nesterenko
Rahvusvaheline müük
Stranger Films Sales
Kestus
Keel
vene, ukraina
Subtiitrid
eesti, inglise
Teised festivalid
Berlin
Režissöör
Nejc Gazvoda Kovalenko

Alisa Kovalenko (1987) on auhindu võitnud filmitegija Ukrainast. Ta sündis ja kasvas üles Kagu-Ukrainas Zaporižžjas. Alisa õppis dokumentalistikat Kiievi Rahvuslikus I. K. Karpenko-Kary Teatri-, Filmi- ja Televisiooni Ülikoolis, mis on Ukraina tuntuim filmikool, ja Andrzej Wajda filmirežii koolis Varssavis, Poolas. Tema debüüt täispikk dokumentaalfilm „Alisa Sõjamaal“ - isiklik päevik revolutsioonist ja sõjast Ukrainas - esilinastus 2015. aastal Amsterdami dokumentaalfilmide festivalil (IDFA) esmatulijate võistlusprogrammis. „Kodumängud“ - sotsiaaldraama noorest naisjalgpallurist - esilinastus Sheffieldi Doc/Fest’il 2018. aastal, edasi taas IDFA’l ning enam kui 120 festivalil. „Kodumängud“ oli esimene Ukraina loominguline dokumentaalfilm, mille Netflix Euroopas 2020. aastal omandas. Pärast Venemaa laussissetungi algust Ukrainasse 2022. aasta veebruaris liitus Alisa Ukraina relvajõudude (UAF) vabatahtlike üksusega, võideldes neli kuud kaevikutes, enne kui naasis, et lõpetada oma viimane film Donbassi teismeliste põlvkonnast. „Me ei hääbu” esilinastus 2023. aasta Berlinale võistlusprogrammis. Prahas toimunud One World 2023 filmifestivalil pälvis Alisa rahvusvahelisel konkursil parima režissööri auhinna ning “Me ei hääbu“ sai Kesk- ja Ida-Euroopa filmiregiooni parima dokumentaalfilmi auhinna Hõbesilm 2023. Alisa tulevast projekti „Eesliinil“, mille produtsent on 2023. aasta Oscari-nominent Monica Hellström („Kildudest maja“, „Põgenemine“), toetab Chicken & Egg Pictures. Alates 2018. aastast on Alisa Euroopa Filmiakadeemia (EFA) liige.

Filmograafia:
Valik/Selected: Sister Zo (2014), Alisa in Warland (2015), Home Games (2018), Ми не згаснемо (We Will Not Fade Away, 2023)

Just Filmi esitleja

Seansid

2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss051201 / Me ei hääbu
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedAlisa Kovalenko (Director, Director of photography)
Q&A kestus
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss071203 / Me ei hääbu
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss120702 / Me ei hääbu
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml