Metsikud juured

Ingliskeelne pealkiri
Wild Roots
Režissöör
Hajni Kis
Riik
Ungari
Aasta
2021
Programm
Lapse õiguste programm, Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
peresuhted, vangla, armastus, isadus

Vanglast vabanenud üksikisa Tibi püüab oma tütre Nikiga uuesti sidet luua. Niki vanaema ei taha aga asjast midagi kuulda ning keelab tüdrukul isaga kohtuda. „Metsikud juured“ on suurepärane näide sellest, kuidas väiksesse filmimaailma on pakitud suur lugu. Läbi tragikoomiliste, ahastamapanevate ja dramaatiliste vahejuhtumite õpivad isa ja tütar omavahel läbi saama. Lisandub mõlema isiklik võitlus: üks püüab vabaneda kuritegelikust minevikust, teine peab end koolis kehtestama.

Kuigi lugu on iseendast tuttav, puudub filmis igasugune läila tundelisus ja seda suuresti tänu vähekogenud näitlejate kasutamisele. Tibit kehastav Gusztav Dietz oli varem professionaalne vabavõitleja ning näeb raseeritud pea, musklite ja tätoveeringutega vägagi veenev välja. Zorka Horvath mängib kartmatut tüdrukut, kes ei pelga isale ka ööklubi tagaruumidesse järgneda. Mõni film lihtsalt jääb meelde. Kindlasti üks selleaastase Justi pärle, mis saab plusspunktid ka ülihea soundtrack’i eest.

Peeter Kormašov

Filmi analüüsimiseks ning arutelu jätkamiseks on lapse õiguste programmi koostajad loonud töölehe, mille saab alla tõmmata siit.

Teemat aitab avada ka Pearaadio taskuhääling, kus vestlevad Amani Kiivikas ning Kätlin Servet. Kuula järele siit.

Režissöör
Hajni Kis
Stsenarist
Hajni Kis, Fanni Szántó
Osades
Dietz Gusztáv, Horváth Zorka, Füsti Molnár Éva
Produtsent
Júlia Berkes, Balázs Zachar
Operaator
Ákos Nyoszoli
Produktsioon
Proton Cinema
Levitaja
M-appeal
Rahvusvaheline müük
M-appeal
Kestus
Keel
ungari
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Hajni Kis

1990. aastal sündinud Ungari režissöör Hajni Kis õppis kõigepealt filosoofiat enne kui ta filmikunsti juurde liikus. Aastal 2013 võeti ta vastu Budapesti Teatri- ja Filmikunsti Ülikooli, kus õpib praegu filmirežiid. Esimesel kursusel tegi ta kaks lühidokumentaalfilmi: "Kaunitarid" ("Beauties") ja "Teine korrus" ("2nd Floor"). Tema teise kursuse projekt oli lühifilm "Kena figuur" ("Beautiful Figure"), mis kandideeris 2016. aastal üliõpilaste Oscaritele. Hiljuti lõpetas ta oma bakalaureuseõppe lõputöö filmi "Viimane kutse" ("Last Call", 2018). "Metsikud juured" ("Wild Roots") on tema esimene mängufilm.

Filmi esitleja

Hungary Film Institute

Hungary Film Institute

Seansid

3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss061203 / Metsikud juured
Subtiitrideesti, inglise
Q&A kestus
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss091103 / Metsikud juured
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedHajni Kis - režissöör, Julia Berkes- produtsent, Anna Sípos - tootmisjuht, Balázs Zachar - produtsent, Stephan Barth - tegevprodutsent
Q&A kestus
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss111302 / Metsikud juured
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss151203 / Metsikud juured
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler