Just Film Festival

Perekond

Ingliskeelne pealkiri
The Fam
Venekeelne pealkiri
Семья
Pealkirja originaal
La Mif
Režissöör
Fred Baillif
Riik
Šveits
Aasta
2021
Festival
21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Lapse õiguste programm
Žanr
draama
Teema
ühiskond, inimsuhted, lastekodu

Film tüdrukutest, keda ühendab tõsiasi, et nende elust puudub ühel või teisel põhjusel vanemlik toetus ja päris oma kodu. Abistava käe ulatab noorte hooldekodu, millest saab ühes sealsete töötajatega tüdrukute uus elupaik. Võiks arvata, et probleemid leiavad heasoovliku tugisüsteemi leidmisega lahenduse, kuid tugevad iseloomud aina põrkuvad ja pinged katuse all tõusevad, kuni ühel hetkel on pöördumatu kahju tehtud ja hingehaavad lahti kistud. Tüdrukud on terava keele ja kartmatu käitumisega, nende südames pulbitseb mäss ja hoolikalt peidetud valu.

Suurepärased noored näitlejad mängivad keerulise loo inimsuhetest välja selle täies komplekssuses ja mitmetahulisuses ‒ vaatajal tuleb ainult istuda ja vaadata, kuidas kinolinal rullub lahti terviklik jutustus katkistest noortest. Film, kus pole alati õiget või valet, on ainult üks ja teine vaatenurk, minu valu ja tema oma, pere ja võõras, veri ja vesi.

Helena Maarja Tarro

Filmi analüüsimiseks ning arutelu jätkamiseks on lapse õiguste programmi koostajad loonud töölehe, mille saab alla tõmmata
siit.

Teemat aitab avada ka Sotsiaalkindlustusameti taskuhääling "Jutus on iva!". Kuula järele siit.

Režissöör
Fred Baillif
Stsenarist
Fred Baillif
Osades
Claudia Grob, Anaïs Uldry, Kassia Da Costa
Produtsent
Fred Baillif, Véronique Vergari, Agnès Boutruche
Operaator
Joseph Areddy
Monteerija
Fred Baillif
Heli
David Puntener, Bruce Wuilloud, Alan Mantilleri, Samuel Levy
Produktsioon
Freshprod
Levitaja
Latido Films
Rahvusvaheline müük
Latido Films
Kestus
Keel
prantsuse
Subtiitrid
eesti, vene
Režissöör
Fred Baillif

Fred Baillif on Šveitsist pärit iseõppinud filmirežissöör ja produtsent. Ta lõpetas 2000. aastal Genfi ühiskonnauuringute instituudi. Esiti spetsialiseerus ta alates 2002. aastast dokumentaalfilmidele, kuid 2015. aastal lavastas ta oma esimese mängufilmi pealkirjaga "Punane vaip" ("Tapis rouge"). Sealt edasi lavastas ta oma teise mängufilmi pealkirjaga "Jumala olemasolu teaduslik tõestus" ("La preuve scientifique de l'existence de Dieu", 2019). Kolm mängufilmi on tal veel arendamisel, nagu "I wanted to be White like Jesus", "Les Mots de ma Mère" ("Minu ema sõnad") ja "La Montre de Chine" ("Hiina käekell"). "Hiina käekell" on rahvusvahelise kaaluga film, millega ta astub oma karjääris sammu edasi. 2010. aastal asutas ta oma produktsiooniseltsi nimega Freshprod ja 2015. aastal ühingu, millele ta pani nimeks Studio99.

La vie en deux (2009, doc), Believers: Who's Back? (2011, doc), Tant qu'il pleut en Amérique (2013, doc) Tapis rouge (2014), La preuve scientifique de l'existence de Dieu (The Scientific Proof of the Existence of God, 2019)

Seansid

Saal 4 Apollo Kino Solaris
Seanss041302 / Perekond
Subtiitrideesti, vene
Seansi kestus
Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss051203 / Perekond
Subtiitrideesti, vene
Seansi kestus
Saal 4 Apollo Kino Solaris
Seanss161304 / Perekond
Subtiitrideesti, vene
Seansi kestus
Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss171203 / Perekond
Subtiitrideesti, vene
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssPerekond
Subtiitrideesti, vene
Treiler