Maailma esilinastus

Silber

Ingliskeelne pealkiri
Silver and the Book of Dreams
Pealkirja originaal
Silber und das Buch der Träume
Režissöör
Helena Hufnagel
Riik
Saksamaa
Aasta
2023
Festival
23. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm
Žanr
fantaasiafilm, noortefilm
Teema
inimsuhted, lein

17-aastane Liv on just koos ema Anni ja väikese õe Miaga kolinud Londonisse, kus ta kohtub salapärase Henryga, kellel on erakordne võime. Nimelt suudab ta unenägusid kontrollida, neid muuta ja minna ka teiste inimeste unenägudesse. Kuid selline seiklemine ja unenägudega mängimine võib minna vägagi ohtlikuks. Põnev ning kaaskiskuv noorte seiklusfilm põhineb samanimelisel ülimenukal noorteromaanil, kus kohtuvad nii armastus, nooruslik uudishimu kui ka mässumeelsus.

Mikk Granström

Soovitatav vanus: 12+

Režissöör
Helena Hufnagel
Stsenarist
Sina Flammang, Helena Hufnagel, Christian Ditter
Osades
Jana McKinnon, Rhys Mannion, Chaneil Kular, Josephine Blazier, Théo Augier, Efeosa Afolabi, Riva Krymalowski, Nicolette Krebitz, Rory Nolan, Samirah Breuer
Produtsent
Lena Schömann
Operaator
Andreas Berger
Filmikunstnik
Mark Geraghty
Kunstiline juht
Christine McDonagh
Monteerija
Frank J. Müller
Kirjanik
Kerstin Gier
Muusika
Sara Barone
Produktsioon
Amazon Studios, Constantin Film
Kestus
Keel
saksa, inglise
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Helena Hufnagel

Helena Hufnagel (1985) õppis Müncheni televisiooni- ja filmiülikoolis (HFF). Tema lavastajadebüüt, lühidokumentaalfilm „Kõige ohutum tuumaelektrijaam maailmas“ (orig. „Erntefaktor Null“), linastus enam kui 50 festivalil üle maailma, sealhulgas 2012. aasta Müncheni DOK.Fest Forumi avafilmina, ning nomineeriti Saksamaa lühifilmide auhinnale.

  1. aastal rakendas ta Stephen Kingi novellil põhinevas lühifilmis „Willa“ aja peatamise (frozen-in-time) tehnikat. Filmi on linastatud 45 filmifestivalil üle maailma, sealhulgas Oscari-kvalifikatsiooniga Palm Springsi filmifestivalil.

Ta kaaskirjutas, -produtseeris ja lavastas oma mängufilmidebüüdi „Einmal bitte alles“ (ing. „Pretty Far from Okay“), mis tõi talle Baieri filmiauhinna - VGF parim uustulnukast produtsent lisaks mitmele teisele auhinnale lavastamise eest.

  1. aastal lavastas ta seriaali „Kuriteopaik“ (orig. „Tatort“) tarbeks telefilmi „Kõva pähkel“ (orig. „Die harte Kern“, rollides: Nora Tschirner ja Christian Ulmen), mis võeti vastu erakordselt heade reitingutega.

Tema kolmas film, „Suhtefoobia“ (orig. „Generation Beziehungsunfähig“), mille ta kaaskirjutas ja lavastas, tähistas oma maailma esilinastust Müncheni filmifestivalil ja kuulus 2021. aastal 12 parima Saksamaa kinolinastuse hulka.

Filmograafia:
Valik/Selected: Erntefaktor Null (The Safest Nuclear Power Plant Worldwide, 2012), Volcan Con Sombrero (Volcano With Hat, 2013), Potilla (2014), Willa (2015), Einmal Bitte Alles (Pretty Far From Okay, 2017), Generation Beziehungsunfähig (Commitment Phobia, 2020), Silber (Silver, 2023)

Just Filmi esitleja

Seansid

7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss040703 / Silber
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedHelena Hufnagel (Director, Screenwriter), Sina Flammang (Screenwriter), Lena Schömann (Producer), Marina Schiller (Associate Producer), Jana McKinnon (Cast), Josephine Blazier (Cast), Efeosa Afolabi (Cast), Christian Füllmich (Line Producer)
Q&A kestus
Seansi kestus
1. Saku saal Apollo Kino Solaris
Seanss091102 / Silber
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss151402 / Silber
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga