Maailma esilinastus

Skunk

Ingliskeelne pealkiri
Skunk
Režissöör
Koen Mortier
Riik
Belgia, Holland
Aasta
2023
Festival
23. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, noortefilm
Teema
inimsuhted, peresuhted, vägivald, sõltuvused, sõprus, väärkohtlemine, reetmine, laps täiskasvanu rollis, lapse õigused, noored

Lugu Liamist, kes kasvab probleemses peres, kus teda mõjutab päevast päeva seksi-, alkoholi- ja uimastisõltlastest vanemate hullumeelne käitumine. Pärast aastaid kõledas keldris ühe ja sama ülimalt vägivaldse Metsiku Lääne filmi vaatamist ning lõputut koolikiusamist satub ta kinnipidamiskeskusesse, kus ta üritab enda elu muuta. Kahjuks muudavad teised kinnipeetavad selle võimatuks ja Liam otsustab realiseerida kinnisideeks saanud lemmikfilmi karmimad kaadrid.

Film põhineb lastepsühhiaater Geert Taghoni samanimelisel raamatul, mis omakorda tugineb tema kogemustele probleemsete laste ja noortega.

Oliver Põder

Soovitatav vanus: 16+

Režissöör
Koen Mortier
Stsenarist
Koen Mortier
Osades
Thibaud Dooms, Natali Broods, Boris Van Severen, Sarah Vandeursen, Colin Van Eeckhout
Produtsent
Eurydice Gysel
Operaator
Nicolas Karakatsanis
Kunstiline juht
Geert Paredis
Monteerija
Manu Van Hove
Kirjanik
Geert Taghon
Heli
Oliver Pattinama
Rahvusvaheline müük
Reason8
Kestus
Keel
hollandi
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Koen Mortier

Koen Mortier (1965) on olnud filmimaailmas aktiivne nii autori, režissööri kui ka produtsendina. Tema esimesed sammud filmitööstuses olid kaks lühifilmi: „Ana Temnei“ ja „Raske päevatöö“. 2007. aastal lavastas Koen filmi „Endine trummar“, mis sai palju festivalikutseid ja auhindu ning mida müüdi enam kui 20 riiki. Kolm aastat hiljem järgnes tema teine ​​film: „22. mai“, mis võitis samuti auhindu ja müüdi 10 riiki. Koen lavastas 7-minutilise lühifilmi „Mängides kodust eemal“. See oli osa ülemaailmsest projektist „Short Plays“. Tema kolmas mängufilm, „Ingel“, ilmus 2018. aasta TIFF-il. Praegu on tal käsil kaks ambitsioonikat projekti: „Vabanemise hääled“ (orig. „Voices of Liberation“), 11-osaline dokumentaalsari II maailmasõjast, ja „Skunk“, mängufilm väärkoheldud lastest ja kättemaksust, mis põhineb Geert Taghoni samanimelisel raamatul.

Filmograafia:
Valik/Selected: Ana Temnei (1995), A Hard Day's Work (1997), 10 jaar leuven kort (2004), Ex Drummer (2007), 22nd of May (2010), Short Plays (2014), Playing Away from Home (2015), Let It Roll (2016), Angel (2018), Skunk (2023)

Just Filmi esitleja

Seansid

7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss040704 / Skunk
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedKoen Mortier (Director, Screenwriter), Eurydice Gysel (Producer), Thibaud Dooms (Cast), Tom Vermeersch (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss120801 / Skunk
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160801 / Skunk
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml