Tuleviku lapsed

Ingliskeelne pealkiri
Dear Future Children
Režissöör
Franz Böhm
Riik
Saksamaa
Aasta
2021
Programm
Teadus360°
Teema
keskkond, aktivism, poliitika

Igal põlvkonnal on oma saatus ja suurem roll. Tänapäeval on kõikjal maailmas noored astunud välja ebaõigluse vastu ning kliimaprobleemide ja võrdse kohtlemise eest. Need ei ole vaiksed hääled, mida muutuste mittesoovijad saavad eirata; need vägevad noored ei seisa pelgalt iseenda eest, vaid mõtlevad suuremalt: millise maailma nemad endast maha jätavad?

Noored aktivistid tõstavad pead ja viivad läbi muudatusi isegi pealtnäha karmides oludes, kus võim on pikalt olnud väikese ringi otsustajate käes. „Tuleviku lapsed“ on emotsionaalne dokumentaalfilm kolmest aktivistist, kes seisavad õigluse ja õiglase kohtlemise eest maailma keerulisemates riikides. Sageli peavad nad oma eesmärkide nimel seisma silmitsi hirmu ja vägivallaga. Iga päev selles võitluses on aga sammuke lähemale helgemale tulevikule.

Filmile eelneb video-sissejuhatus, kus arutlevad Tartu Ülikooli teadur ja Eesti Rohelise Liikumise aktivist Madis Vasser ning teadusportaali Novaator ajakirjanik.

Režissöör
Franz Böhm
Produtsent
Ansgar Wörner, Johannes Schubert, Franz Böhm
Operaator
Friedemann Leis
Operaator
Friedemann Leis
Monteerija
Daniela Schramm Moura
Helilooja
Hannes Bieber, Leonard Küßner
Muusika
Hannes Bieber, Leonard Küßner
Produktsioon
Nightrunner Productions, Schubert Film, Lowkey Films, Übergrafisch
Levitaja
Magnetfilm GmbH
Rahvusvaheline müük
Magnetfilm GmbH
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Franz Böhm

Franz Böhm on Saksamaalt Stuttgartist pärit filmitegija. 16-aastaselt, pärast enda ülestöötamist režissööri esimeseks abiks, tegi ta oma esimese soolofilmi "Teiste harmoonia" ("Harmonie der Anderen", 2016). Pärast töötamist Saksa telekanalis ZDF leidis Franzi järgmine projekt ta elamas kodutute noortega - sellest sündinud dokumentaalfilm "Jõulusoovid" ("Christmas Wishes", 2018) valiti Saksamaa noortefilmide auhindade jagamisel avafilmiks. Seejärel lavastas Franz lühidraama "Hea õnn" ("Good Luck", 2019), mis esilinastus Briti sõltumatul filmifestivalil. Seoses oma tööga dokumentaalfilmide tootmise ettevõttes 1185 Films arendab Franz praegu Londonis uusi projekte. "Tuleviku lapsed" ("Dear Future Children") on tema debüütmängufilm, mis sai oma maailma esilinastusel 42. Max Ophüls Preisi filmifestivalil publiku auhinna. Selle rahvusvahelised esilinastused leidsid aset filmifestivalidel CPH:DOX ja Hot Docs. Hot Docs-il võitis see publikupreemia, tehes temast noorima filmitegija, kes selle auhinna kunagi saanud on ning kvalifitseerib sellega filmi Oscarite shortlisti ehk eelvalikusse.

Teadus360° programmi esitleja ja Just Filmi esitleja

Seansid

4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss011302 / Tuleviku lapsed
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss052201 / Tuleviku lapsed
Subtiitridinglise
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss151301 / Tuleviku lapsed
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssTuleviku lapsed
Subtiitridinglise
Treiler