Just Film Festival
Astrid Lindgreni PEREPÄEV
Uudis
Justi Hundu

Tulge terve perega!

Lapsed, noored ning lapsevanemad!

Pühapäeval 14.11 toimub meil koostöös Rootsi Suursaatkonnaga kõikidele filmi- ja kirjandusehuvilistele Astrid Lindgreni PEREPÄEV.
Perepäeva raames saab osa võtta erinevatest vahvatest tegevustest ning võita Tallinki välja pandud peaauhinda, milleks on - kruiis ROOTSI tervele perele!

Päev algab kell 12.40 kinosaalis (Apollo Kino Solaris, Saal 4), kus filmile „Bullerby lapsed“ eelneb seikluslik viktoriin - nuputamist ja meenutamist jagub nii lastele kui ka nende vanematele. Mälumängule järgneb 1986. aastal valminud film „Bullerby lapsed“, millest on tänaseks kujunenud palavalt armastatud kultusfilm.

Pärast filmi on kõik lapsed oodatud Solarise aatriumisse (0. korrusel), kus asub põnev Pipi Pikksuka ja Rootsi kirjanduse teemaline näitus ning võimalus Astrid Lindgreni loomingu ainetele joonistada ja värvida.

Ürituse ajakava:
12:40 Kinosaalis enne filmi Kahoot, võitjale auhinnaks kruiis ROOTSI tervele perele
12:45 film “Bullerby lapsed”, Apollo Kino Solaris, Saal 4
14:45- 15:45 Joonistamine, Solarise aatriumis 0. korrusel

„Bullerby lapsed“ on Astrid Lindgreni südantsoojendav lugu, mis on tuttav paljudele põlvkondadele, Teos on ka tänapäeval paljude laste lemmikraamatuks. 1986. aastal raamatu ainetel valminud filmist on tänaseks saanud kultusfilm ning just täna on õige aeg see suurele ekraanile tagasi tuua. Südamliku ja maalähedase loo tegevus toimub väikeses Bullerby külas, kus on vaid kolm talu. Filmi peategelased on lapsed Liisa, Lasse ja Bosse Vahetalust, Anna ja Britta Põhjatalust ning Olle ja tema väike õde Kerstin Lõunatalust. Bullerbys veedavad nad imelist lapsepõlve, mida sooviks endale igaüks. Rootsi tuntud režissööri Lasse Hallströmi perefilm jutustab kodusoojusest, armastusest, hoolimisest ning üksteisemõistmisest, ent mõistagi ei puudu siit ka vingerpussid.