Esimene klassižürii konkurss on avatud!
Uudis
Justi Hundu

Kas just sinu klass võiks osutuda valituks Just Filmi esimeseks klassižüriiks? Ootame entusiastlikke ja lennukate ideedega koolinoori kandideerima koos oma klassikaaslastega Põhja-Euroopa kõige vingemale filmifestivalile!

Tänavu juba 23. korda toimuv Just Film kuulutab esmakordselt välja klassižürii konkursi filmisõpradest klassikaaslastele. Klassižürii ülesanne on anda põhjaliku ettevalmistuse, korraliku festivalimöllu ja sisukate arutelude tulemusena välja ametlik klassižürii auhind.

Kes on klassižürii?

Klassižürii on Just Filmi ametlik žürii, mis koosneb ühe ja sama klassi õpilastest koos juhendajaga. Kõik žüriiliikmed vaatavad festivali jooksul ära spetsiaalselt nende jaoks loodud filmiprogrammi ning valivad nähtud linateoste hulgast nende meelest parima. Klassižürii valitakse välja avaliku konkursi raames, mis kestab tänasest kuni 18. septembrini.

Mis ootab klassižüriid ees festivali ajal?

Konkursi võitnud klassile pakume lisaks tasuta kinokülastustele ka meiepoolselt ettevalmistust enne tõsisemat filmimaratoni, ligipääsu PÖFFi Filmikooli valitud materjalidele, juhendamist/mentorlust festivali jooksul (filmide lahtimõtestamine, peegeldused ja analüüs), kohtumisi filmitegijate ja festivali korraldajatega ning muidugi meeleolukat festivali. Üllatusi jagub meil ja meie headel toetajatel innukatele filmihuvilistele kindlasti veel!

Kuidas kandideerida?

Kooližürisse on oodatud kandideerima kõik 5.-12. klasside kollektiivid (min 10 õpilast) koos juhendajaga. Kandideerida võib ka osa klassist, st klassi täiskoosseis ei ole kandideerimise eelduseks. Tuleb aga arvestada, et õpilastel peab olema võimalus tulla 4-6 filmiseansile Tallinna kinodes perioodil 6.-17. november (aeg ja koht selgumisel). Konkursil osalemiseks ootame 15. septembriks vabas vormis klassi tutvustavat videot.

Video kriteeriumid on järgnevad:

Kandideerimiseks palun täida kandideerimisvorm SIIN.

Just Film toimub 3.-19. novembril 2023.

Lisainfo ja küsimused:

Mirel Mesila
Noorte- ja lastefilmide festivali Just Film projektikoordinaator
+372 5667 8867
mirel.mesila@poff.ee