Esimene õpetajatele mõeldud eriprogramm Just Film Industry Days raames
Uudis
Justi Hundu

Just Film Industry Days on noorte- ja lastefilmide festivali Just Film ja Industry@Tallinn & Baltic Event koostöös loodud üritus, mille raames pakume filmihariduslikku, koolituslikku ning muud noorte-ja lastefilmitööstust hõlmavat sisu õpetajatele ja õpilastele.

Seejuures saavad kõik Just Film Industry Days'i aruteludel, koolitustel ja töötubades osalevad õpetajad soovi korral ka vastava kinnituse diplomi näol.

Tänavuses õpetajate eriprogrammis tulevad arutamisele järgmised teemad:

European Film Factory Workshop - Sharing Film Literacy Experiences and Good Practices Using European Film Factory in Class

14. novembril kell 10:15–12:30 Apollo Kino Coca-Cola Plaza, A. Le Coq sviit

European Film Factory'i (EFF) on veebiplatvorm, mis pakub õpetajatele võimaluse luua interaktiivsemat ja kaasavamat koolitundi. Platvorm on saadaval koolidele, filmiklubidele ja mitteärilistele haridusorganisatsioonidele kogu Euroopas.

Töötuba viivad läbi European Film Factory kaks fookusgrupi õpetajat - Margareta Dordic ja Anamaria Ghiban, kes jagavad oma kogemusi, kuidas kasutada EFF'i platvormi nii õppetöös kui ka väljaspool kooli. Töötuba on ingliskeelne.

Loe lähemalt workshopi kohta SIIT.

Kohtade arv on piiratud, taga omale aegsasti prii sissepääs SIIN.

Al / tehisintellekt - kas, mis, miks ja kuidas?

14. novembril kell 13:30–14:30 Apollo Kino Coca-Cola Plaza, A. Le Coq sviit

60 minuti jooksul räägib Sten Saluveer tehisintellektist ja kaasaegsetest online tööriistadest nagu juturobotid ja kuidas neid targalt kasutada nii igapäevaelus kui ka koolitöös. Samuti arutleme tehisintellekti kulturilisest mõjust tuleviku põlvkonnale.

Sten Saluveer on audiovisuaalmeedia innovatsiooni- ja politikastrateeg, filmiprodutsent ning sisu- ja tehnoloogiaettevõtja. Ta on olnud žüriilige, innovatsiooni- ja tehnoloogiakonsultant ja nõustaja mitmete festivalide juures ning valitsusasutustes (nt Eesti Kultuuriministeerium, Euroopa Komisjon, Cannes Marche du Film, Eesti Rahvusringhääling jpt).

Kohtade arv on piiratud - eelregistreerimine SIIN.

Tasuta filmiseanss ja meistriklass filmiajaloo huvilistele

14. novembril kell 14:30-17:30 Apollo kino Coca Cola Plaza

Näitamisele tuleb tuntud Hispaania filmirežissööri Ana Mariscal'i 1964. aasta filmi "EL CAMINO". Film on linastunud ka Cannes'i filmifestivalil Cannes Classics programmis.

Filmile järgneb tema poja ja filmi restaureerija David Garcia meistriklass, kus Garcia räägib filmi taastamisest ja pärandi säilitamise mõjust, aga ka filmi tegemisest lähemalt, tuginedes oma lapsepõlve mälestustele. Nii filmiseanss kui meistriklass on tasuta. Vajalik on vaid eelregistreerimine, et tagada endale koht saalis.

Eelregistreermine SIIN.

Ana Mariscal'i "El Camino" on tõetruu sissevaade Franco ajastu Hispaaniale. Seda filmi peetakse väga täpseks kujutluseks probleemidest ja survetest, mis tekkisid inimestele, kes elasid sarnastes külades nagu filmi peategelane. Filmis on tõetruult edasi antud selle ajastu Hispaania igapäevaelu, elanikke, maastikke, lisaks sellele teeb filmis kaasa ka suurepärane näitlejate koosseis. Filmil on ajaloos ja tänapäevas suur tähendus, mis teeb selle vaatamise igal juhul väärt kogemuseks.

Loe lähemalt SIIT.

The deepness of filmmaking - do modern day kids question what’s behind the film?

15. novembril kell 9:30-11:00, Nordic Hotel Forum, Capella saal

Filmikunst on palju rohkemat kui pelgalt see, mida ekraanilt näeme. Kuidas tajuvad noored, kes kasvavad üles TikTok'i ja YouTube'i ajastul filmikunsti tänapäeval? Uurime sotsiaalmeedia hiiglaste mõju ning arutleme, kas üldse ja kuidas on vaja süvendada arusaamist filmitegemise kunsti kohta.

Vestlusringis saavad sõna järgmised tunnustatud eksperdid:

Jon Gill viib läbi erinevaid #MadeOnAMobile filmitegemise töötubasid ning uurib mobiiliseadmete rolli ja selle mõju filmialase kirjaoskuse, hariduse ja tootmise vallas.

Sa-Ra Zvarteveen on auhinnatud filmihariduse spetsialist ja digitaalmeedia ekspert, kes töötab Briti filmi instituudis pereõppe programmeerijana ning filmiõpetajana UCL'is.

Victoria Villig on dokumentaalfilmide monteerija, kellel on muuhulgas üle kümne aasta kogemust sotsiaalmeedias lühivormide loomises. Victoria on monteerinud üle 300 YouTube'i video, millel on üle 17 miljoni vaatamise ning mis on võitnud mitmeid auhindu Eesti sotsiaalmeedia galal "Play Button". Tal on magistrikraad juhtivast American Film Institute Conservatory filmikoolist.

Loe lähemalt arutelu kohta SIIT.

NB! Kõikidele Just Film Industry Days eriprogrammi üritusele on õpetajatele sissepääs prii, aga vajalik on eelregistreerimine. Päevapileteid saab soetada SIIT.

Õpetajate klubi kaardiga saab osaleda ka teistel Just Film Industry Days üritustel. Tutvu kogu programmiga SIIN.