Esita oma film #noorfilmitegija võistlusprogrammi
Uudis
Justi Hundu

Kandideerimine 23. noorte- ja lastefilmide festivalile Just Film on nüüd avatud. Esmakordselt saavad oma filme esitada ka noored filmitegijad üle maailma.

Hea filmisõber!

Just Film astub vapralt vastu juba kahekümne kolmandale tegutsemisaastale, toimudes sel korral 3.-19. november 2023. Iga aastal astub festival sammukese edasi, tuues nii endaga kaasa lennukaid ideid ja põnevaid uuendusi. Viimase kolme aastaga oleme käima lükanud #noorfilmitegija programmi, mis avab noortele filmitegijatele ukse rahvusvahelisse filmimaailma, olles ainuke A-kategooria festival, kes sellist võimalust noortele pakub. Sel aastal ootame esimest korda Just Filmi ajaloos koolinoori Eestist ja väljastpoolt kandideerima #noorfilmitegija võistlusprogrammi läbi FilmFreeway avaliku konkursi.

#noorfilmitegija kutsuti esimest korda ellu 2021. aastal sooviga panustada noorte filmi- ja meediaharidusse ning pakkuda neile ainulaadne elamus saada osa filmimaailma tippüritusest. Lisaks võimalusele näha enda loomingut suurel ekraanil ja saada vaatajate vahetut tagasisidet, anti 2022. aastal #noorfilmitegija peaauhind esmakordselt välja PÖFFi ametlikul auhinnagalal. Möödunud aastal linastus Just Film #noorfilmitegija programmis 13 koolinoorte filmi kahel välja müüdud seansil, millest 9 olid sinna jõudnud meie enda algatatud stipendiumikonkursi kaudu.

Programmi valitud filmitegijad saavad ligipääsu siinse regiooni suurimale filmitiööstuse üritusele Industry@Tallinn. Sellest aastast stardib ka Just Filmi oma Industry programm, mis toob kokku filmitegijad üle maailma, andes noortele harukordse võimaluse ennast professionaalide käe all täiendada ja laiendada oma erialast võrgustikku. Täpsema info Just Film Industry kava kohta avalikustame festivali lähenedes.

Just Filmi #noorfilmitegija programmi saab kandideerida noor vanuses 7-19 aastat. Tingimuseks on, et film on valminud hiljem kui 1. jaanuar 2022 ja see pole linastunud ühelgi varasemal festivalil või olnud üleval veebis. Täpsemad kandideerimise nõuded ja regulatsioonid on leitavad siit.

Kõiki kandideerivaid filme hindab ekspertidest koosnev Just Filmi programmimeeskond. Programmi pääsenud filmide autoreid teavitatakse festivali pääsemise otsusest hiljemalt 1. oktoobriks 2023.

Just Film submissions

Lisainfo ja küsimused:
Mirel Mesila
Noorte- ja lastefilmide festivali Just Film projektikoordinaator
+372 5667 8867
mirel.mesila@poff.ee