Just Film 2020
Esimese vooru tulemused
Uudis
Justi Hundu

Esimesed noore filmitegija stipendiumi saajad on selgunud!

Pimedate Ööde filmifestivali ning noorte- ja lastefilmide festivali Just Film algatatud stipendiumikonkursile, mille eesmärk on innustada koolinoori katsetama filmi tegemist, laekus oodatust kordades rohkem töid. Lisaks üllatasid lapsed ja noored tõeliselt omanäoliste, huvitavate ja professionaalsel viimistletud töödega.

Stipendiumi antakse sel aastal välja kolm korda (edaspidi neli korda aastas) ning oma ideega olid oodatud osalema kõik õpilased 1. kuni 12. klassini. Järgmistes voorudes kandideerimiseks tuleb esitada taotlus Just Filmi kodulehel www.justfilm.ee koos oma filmi stsenaariumi/ideekavandiga. Septembrikuu taotlusvoor avatakse augusti alguses. Ühe stipendiumi suurus on 500 €.

Stipendiumi taotlemiseks tuli esitada oma filmiidee kavand või stsenaarium. Filmi žanrile piiranguid ei seatud, sh olid oodatud ka õpilaste animatsiooniideed. Filmi pikkus pidi olema minimaalselt 1 minut. Saadud stipendiumi võib filmitegijate grupp kasutada oma äranägemise järgi, näiteks tehnika rentimiseks, rekvisiitide hankimiseks, transpordikulude katmiseks jne. Kõige tähtsam esitatud stsenaariumi või filmiidee tingimus oli, et laps või noor suudab selle ise ellu viia.

Saabunud 72 taotluse hulgast valis seitsmeliikmeline filmiekspertide grupp välja parimad tööd. Muuhulgas lähtuti peamisest tingimustest, et film on reaalselt ellu viidav ning seda toetab nii filmi sisu kui planeeritud tegevuste kirjeldus. Sel korral otsustas žürii välja anda stipendium neljale tööle.

Lisaks rahalisele toele saavad stipendiumi saajad PÖFFilt ja Just Filmilt ka sisulist tagasisidet, kuidas oma ideed enne filmima asumist veel viimistleda.
Kõikidele teistele taotluse esitanutele annavad PÖFF ja Just Film samuti personaalset tagasisidet, mis annab võimaluse oma filmikavandeid parandada ja täiendada ning juba järgmistest stipendiumivoorudest osa võtta.
Stipendiumikonkursi raames valminud filmid tulevad esitamisele ka novembrikuus Just Filmi festivalil.

Žürii soovib eraldi tunnustada ka juhendaja Eva Kübarat, kes on andnud suure panuse noorte inspireerimisse ning neile filmikunsti sõnumite ja väljendusviiside õpetamisse.

Esimeses voorus stipendiumi saajad on:

Žüriiliikmeid hämmastas esitatud tööde professionaalne tase ning kui südamlikke ja hingepuudutavaid lugusid noored rääkisid. Valida nii suure hulga suurepäraste tööde seast välja vaid neli, oli ekspertide jaoks tõeline katsumus. Kuid lõpuks mängisidki rolli idee elluviimise realistlikkus, stsenaariumi terviklikkus ning valmisolek koheselt filmimise juurde asuda. Žürii soovitab kõigil taotlejatel, kes sel korral stipendiumi saajateks ei osutunud oma projektiga edasi töötada ning tagasisidet arvesse võttes seda edasi arendada. Igas saadetud töös oli potentsiaali ning võimekust saada väga heaks ja huvitavaks filmiks.

Stsenaariumi ja ideekavandi viimistlemisel saab leida tuge ka "Filmilugu" e-õppe kursusest - tasuta veebikursus 8.-12. klassi õpilastele.

Ootame kõigi taotlusvoorus osalenute valminud filme ka festivalile. Loome nendele filmidele oma eraldiseisva programmi ning anname seeläbi võimaluse tuua esmakordselt Just Filmi kinolinale noorte endi tehtud filmid!
Lisainfo: justfilm@poff.ee.

Suur tänu kõigile osalejatele, juhendajatele ja peredele!