Just Film Industry Days näitab Hispaania filmilegendi filmi
Uudis
Justi Hundu
  1. novembril linastub Ana Mariscal'i 1964. aasta filmi "El Camino" ning toimub töötuba filmi Cannes Classics programmijuhiga.

Just Film Industry Days raames tuleb näitamisele 14. novembril Apollo kinos kell 14:30 tuntud Hispaania filmipioneeri Ana Mariscal'i 1964. aasta filmi "El Camino", millele järgneb ka meistriklass.

Film on linastunud Cannes'i filmifestivalil Cannes Classics programmis. Kohale tuleb ka Cannes Classics programmijuht Gérald Duchaussoy. See on unikaalne võimalus filmihuvilistel valdkonnale nii lähedale pääseda ja rohkem kuulda filmi tegemise telgitagustest nii hinnatud spetsialistidelt, keda naljalt Eestisse muidu ei satu.

Filmile järgneb tema poja ja selle sama filmi restaureerija David Garcia ja Gérald Duchaussoy meistriklass, kus Garcia räägib filmi taastamisest ja pärandi säilitamisest, aga ka filmi tegemisest lähemalt, tuginedes oma mälestustele.

Nii filmiseanss kui meistriklass on tasuta. Vajalik on eelregistreerimine SIIN.

Ana Mariscal'i "El Camino" on tõetruu sissevaade Franco ajastu Hispaaniale. Seda filmi peetakse väga täpseks kujutluseks probleemidest ja survetest, mis tekkisid inimestele, kes elasid sarnastes külades nagu filmi peategelane. Filmil on ajaloos ja tänapäevas suur tähendus, mis teeb selle vaatamise igal juhul väärt kogemuseks.

2080x450_El Camino_EST