Just Film tõi kinno 15 000 külastajat!
Uudis
Justi Hundu

Eelmise aasta 15 000 kinokülastust näitas, et Just Film läheb lastele ja noortele vägagi korda.

  1. Noorte- ja lastefestival Just Film toimus eelmisel aastal 3. novembrist- 19. novembrini Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal, võõrustas kinodes 15 000 külastajat ning tõi ekraanidele lausa 174 linastust. Nende seas 5 maailma esilinastust, 6 rahvusvahelist esilinastust ning 1 euroopa esilinastus.

Selleaastast festivali külastas 200 filmiprofessionaali, nende hulgas režissöörid, produtsendid, filmitegijad, žüriid ning teiste filmifestivalide korraldajad.

Filmiprogramm jagunes viieks kategoorikas: noorte-, laste- ning mudilaste programmid, lapse õiguste programm ja DOC@Just.
Lisaks olid sel aastal eriprogrammidena Just Filmil ka #noorfilmitegija ning Just x Koolitants.

“Möödunud festival tõi kokku palju lapsi ja noori üle kogu Eesti ning eriti hea meel on selle üle, et Just Film on kanda kinnitamas maailmas tervikuna”, sõnas festivali programmijuht Mikk Granström.

Granström lisab, et filmitegijad usaldasid meid ja Eesti publikut, tuues siia rekordarv esilinastusi ja väliskülalisi. “Eelmise aasta 15 000 külastust näitas, et Just Film läheb lastele ja noortele vägagi korda ning juba sel aastal toome kinno palju uusi ja suurepäraseid filme”, võttis Mikk õnnestunud festivali lühidalt kokku.

Suur tänu meie toetajatele:

Swedbank Eesti AS, Elisa Eesti AS, Nordic Hotel Forum, Elke, Justiitsministeerium, Sotsiaalministeerium, Lastekaitse Liit, Lasteombudsman, Sotsiaalkindlustusamet, German Films, British Council, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Creative Media Europe, Euroopa Komisjon, Euroopa Regionaalarengu Fond, Visit Estonia, EAS, Visit Tallinn, Apollo Kino, Lux Charter OÜ, Eesti Filmi Instituut, Postimees, MyHits, Aitan Lapsi, Koolitants, MySnack, Eesti Rahvusringhääling, Salvest, 1autorent, Alexela, Animakool, MUBA, Solaris, Ellington, Ruumum, Kingivabrik, MyFitness, Piletilevi, Goethe Instituut, DKI Tartu.

Järgmine Just Film toimub 8.-24. novembrini 2024. aastal!
Kohtume kinos!