Kolmanda vooru tulemused
Uudis
Justi Hundu

Pimedate Ööde filmifestivali ning noorte- ja lastefilmide festivali Just Film algatatud stipendiumikonkursi eesmärk on toetada koolinoorte loomingulisi filmiideid ja pakkuda neile toetust õpetlikul teekonnal loomaks audiovisuaalseid töid.

Eelneva 2022. aasta esimese ja teise vooru tulemusena jõuab Just Filmi festivalil novembrikuus kinolinale 13 koolinoorte endi poolt valmis tehtud filmi! Noorte vahetud emotsioonid ja kirg on olnud tõukavaks jõuks ja inspiratsiooniks meie meeskonnale.

Stipendiumi taotlemiseks tuli esitada oma filmiidee stsenaarium. Autorid olid vabad žanri valikul, sh olid oodatud ka õpilaste animatsiooniideed. Filmi pikkuse ainukeseks piiranguks oli selle miinimum - 1 minut. Saadud stipendiumi kasutamise üle otsustab filmimeeskond ise vastavalt vajadusele, näiteks tehnika rentimiseks, toitlustuseks, rekvisiitide ja kostüümide hankimiseks, transpordikulude katmiseks jne. Kõige tähtsam tingimus oli, et laps või noor suudab selle projekti ise algusest lõpuni ellu viia.

III vooru saabunud taotlused analüüsis põhjalikult läbi filmiala professionaalide grupp, kes valis arutelude käigus välja seekordsed parimad tööd. Otsuse langetamisel mängis olulist rolli ettenägelikkus filmi teostamise võimalikkusest ja stsenaariumi küpsus.
2022. aasta III voorus otsustas žürii välja anda stipendium neljale tööle.

Lisaks rahalisele toetusele pakuvad PÖFFi ja Just Filmi meeskond filmitegijatele konsultatsiooni erinevate erialameistritega, kes avavad filmiloome telgitaguseid ja annavad praktilisi nõuandeid. Kõikidele teistele taotluse esitanutele antakse samuti personaalset tagasisidet, lähtuvalt projektide sisust ja võimalikest puudujääkidest, suunates filmitegijaid enda projektide kallal edasi töötama ja neid teostama või näiteks ka stsenaariume arendama, et neid järgmistes voorudes taas esitada. Varasem kogemus on näidanud ka osalejate enda suurt töötahet ja projekte, mis on vaatamata esimese vooru stipendiumist ilma jäämisele, edukalt teostatud ja näidatud meie festivali kinopublikule.

Stipendiumikonkursi raames valminud filmid tulevad esitamisele ka novembrikuus Just Filmi festivalil, mis on imeline võimalus noortel näha enda loomingut suurel ekraanil ja saada vaatajate vahetut tagasisidet - kogemus, mida paljud kunagi ei unusta.

Stipendiumikonkursi III voorule pani õla alla noore filmitegija stipendiumikonkursi toetaja Swedbank Eesti AS. Suur aitäh meie heale toetajale!

Kolmanda vooru stipendiumi saajad on:

Žüriiliikmed hindasid kõrgelt esitatud tööde laia teemadevalikut ja noorte oskust rääkida lugusid, mis neile isiklikult korda lähevad. Oli märgata stsenaariumisse sissekirjutatud visuaalset mõtlemist ja eksperimenteerimist vormi ja looga. Otsuse langetamisel said määravaks nii stsenaariumi küpsus produktsiooni järgmisesse faasi liikumiseks kui ka sisuline kaasahaaravus ja tegelaste mõtestatus. Filmitegemine on aeganõudev, kuid põnev protsess ja žürii soovib innustada kõiki taotlejaid, kes sel korral stipendiumi saajateks ei osutunud, oma projektiga edasi töötama ning jätkata tagasisidet arvesse võttes ideede arendamist. Žürii nägi nendes projektides ja autorites potentsiaali ja meeskonnad saavad edasise töö ning katsetamisega saavutada tõeliselt põnevaid tulemusi.

Stsenaariumi viimistlemisel saab leida tuge ka "Filmilugu" e-õppe kursusest - tasuta veebikursus 8.-12. klassi õpilastele.

Samuti pakub PÖFFi Filmikool võimalust osa võtta kursusest "Stsenaariumi kirjutamise meistriklass noortele"

Kõigi taotlusvoorude jooksul valminud filme, kaasaarvatud neid, mis stipendiumi ei saanud, ootame novembrikuus Just Filmi festivalile. Jätkame nende filmide näitamist eraldiseisva programmi raames ning anname seeläbi võimaluse tuua kinolinale noorte endi tehtud filmid!
Lisainfo: justfilm@poff.ee.

Meeskond tänab südamest kõiki osalejaid, juhendajaid, perekondi ja toetajaid!

Koos avame noortele ukse filmimaailma!