Rahvusvaheline #noorfilmitegija programm toob juba neljandat aastat publikuni kõige uuemad noorte filmitegijate linateosed. Programm on jaotatud kolmeks eriilmeliseks seansiks, kus linastuvad esmakordselt kohalike filmifestivalide ja Just Filmi stipendiumikonkursi võidutööd.
Loe lähemalt, kes on selleaastase #noorfilmitegija 2 osalised ning millest räägivad nende filmid!
Arete Sokk (18): "Olen varasemalt teinud kooli tarvis paar pisemat tööd ja olnud, meie filmi kaasautori, Astridi tantsufilmi operaator. "Vesi kees ära" lugu sai minu jaoks alguse Prantsusmaa talves, mil unistasin sooja suve idüllidest ja kirjutasin ühe stseeni päikesesse armunud poisist ja armukadedast tüdrukust. Kuigi tänaseks on see lookene hoopis teise kuue saanud, tunnen, et alles on jäänud nende erilaadne dünaamika ja suveleitsak."
Astrid Ulpus (18): "Huvi filmi kui kunsti vastu tekkis mul mõned aastad tagasi ja olen sellest saadik katsetanud erinevate lühivormidega, näiteks lühidokumentaal ja tantsufilm. Filmi “Vesi kees ära” idee on tegelikult küpsenud juba mitu aastat, aga otsus päriselt tegema hakata tuli spontaanselt ühes esmaspäevases bioloogiatunnis. Selle filmi tegemine on olnud üks hingetäitvamaid kogemusi ja loodan väga, et vaatajateni jõuab see pisikene tükike meid kolme."
"Olen Elisabeth Parts, sündinud 2006. aasta aprillis. Olen abistanud kunstiosakonnas filmis "Ciconia Ciconia" ning olnud peakunstnik filmis "Kunagi ammu". Lisaks olen teinud kunstnikutööd filmis "Varjud ei kõnele". Kui kirjutasin oma filmi stsenaariumi, tahtsin luua loo, mis mõjuks korduva tsüklina ja annaks vaatajatele vabaduse ise tähendusi leida."
"Olen noor režissöör, kelle varasemaks filmikogemuseks on osalemine mitmes PÖFFil linastunud lühifilmiprojektis, sh ühe filmi monteerijana, ning erinevates teistes kooli meediaprojektides. Lisaks režissööritööle kirjutasin ka filmile "Varjud ei kõnele" stsenaariumi ja see aitas mind lähemale tuua filmimaailma tervikule. Inspiratsiooni enda filmiks sain varasematest projektidest ja nähtud lühifilmidest ning minu lähenemise teeb unikaalseks, et armastan seiklust ja põnevust koos müstikaga ning näen Eesti mütoloogias ägedat ainest põnevikeks."
"Olen 2006. aastal sündinud ja elan ning õpin gümnaasiumis Rakvere linnas. Film "Lahtised otsad" sündis tundest, et inimsuhted on tihti mõistmatud ning otsatud asjad, kuid selles peitubki nende käegakatsumatu võlu. Nii paljud inimesed veedavad oma elu suhteid ja emotsioone eemale tõrjudes, et tunda end nendest sõltumatutena, siis viimasel hetkel aga mõistavad, kui tähtis on tegelikult sellest kõigest kinni hoidmine, kuid seniks võib olla juba liiga hilja."
"Faluteki" (Režissöör Jan Jambrek, Lucija Sabolić, Teodora Tintor, Majda Vukalović)
"Kunagi ammu" (Režissöör Anne Maria Vaher)
“Kunagi ammu” režissöör Anne Maria Vaher leidis filminduse, kui läks gümnaasiumisse ja hakkas koolikaaslastega lühifilme tegema. Sellest ajast peale ei ole filmindus tema kõrvalt lahkunud ja ta plaanib jätkata sellel teel. Ta on varem lavastanud mõned lühifilmid, kuid see on tema esimene lühifilm, mille ta on nii kirjutanud kui ka lavastanud.
Leia piletid siit