Just Film 2021
Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm
Uudis
Justi Hundu

Võistlusprogrammis võistleb Just Filmi grand prix auhinnale 14 filmi.

PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film avalikustas tänavuse programmi. 21. korda toimub festival toob kinolinale erinevaid laste ja noorte elusid puudutavad filme üle maailma ning esmakordselt on võimalik Just Filmil näha ka Eesti noorte endi tehtud filme, mis on valminud noore filmitegija stipendiumikonkursi raames.

Just Film tähistab sel aastal oma 21. sünnipäeva ning esindatud on nii lastefilmide, noortefilmide, teadus- ja spordidokumentaalide kui ka lapse õiguste programmid. Lisandunud on kolm eriprogrammi. Esimene neist on programm #noorfilmitegija, mille raames jõuavad suurele ekraanile Eesti noorte endi tehtud filmid. Teine, KOOLITANTS@Just, noorte tantsijate osalusel valminud tantsufilmide eriprogramm. Kolmas, Rootsi lastefilmid Just Filmil - programm, millega tutvustatakse Rootsi kirjandust ja filmikunsti ning tehakse kummardus tuntud lastekirjanikule Astrid Lindgrenile.

Tänavuse filmiprogrammi kaugeimad leiud jõuavad kinokülastajateni Boliiviast, Kolumbiast, Argentiinast, Kasahstanist ja Indiast. Just Filmi raames toimuvad enam kui 6 filmi maailma esilinastused ning 3 filmi rahvusvahelised esilinastused. Festivali väisab ligi 50 väliskülalist, kellega filmivaatajatel kinosaalis kohtuda on võimalik.

Rahvusvahelises noortefilmide võistlusprogrammis võistleb Just Filmi grand prix auhinnale 14 filmi, mille hulgas on ka Eesti režissööri, Meel Paliale debüütmängufilm “Kiik, Kirves ja Igavese armastuse puu”.

Just Filmi festivali programmijuht Mikk Granström ütleb: “Selle aasta võistlusprogramm on kokkupandud väga värsketest filmidest, sh 4 maailma esilinastust. Noortefilmide võistlusprogrammi tase on sel aastal erakordselt kõrge, suurepäraseid filme on tulnud sel aastal näiteks sellistest riikidest nagu Boliivia ja Kolumbia, aga näiteks ka Indiast ja Iisraelist.” Ta lisab: “Filmid räägivad ausalt ja otsekoheselt nooreks olemise suurest ja keeruliselt kunstist.”

Rahvusvahelist noortefilmide võistlusprogrammi hindab peale noortežürii ka kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii, kes kuulutab välja Just Film grand prix auhinda vääriva filmi. Tutvu kogu võistlusprogrammiga siin.

Pimedate Ööde Filmifestivali noorte- ja lastefilmide alafestival Just Film toimub tänavu 12. novembrist 28. novembrini ning piletimüük algab 14. oktoobrist.

Vastavalt kehtivatele reeglitele pääsevad PÖFFi seanssidele ja üritustele ainult need, kes esitavad tõendi COVID-19 vastu vaktsineerimise, selle läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik.