Sõnum Just Filmi programmijuhilt
Uudis
Justi Hundu

Meie valik!

Headus on valik! Nii, nagu ka kõik, mis on headuse vastand. Ainuke küsimus on, et mille valime? Maailmas, kus segadust ja kurjust on praegusel hetkel rohkem kui eales
varem, tuleb kõigil teha valik. Kuid vahet teha üldse kerge - heal ja kurjal, õigel ja valel. Olgu ajad kui keerulised tahes, siis alati on tunneli lõpus valgus ning lootus helgema tulevikusuunas ei ole kuhugi kadunud. Suure tahtejõu ja sihikindlusega liigutame mitte ainult mägesid, vaid ka midagi veel suuremat – tulevikku, enda kulgu. Ning tulevikku suudab paremaks muuta iga laps, noor ja täiskasvanu. 22. laste- ja noortefilmide festivali Just Filmi
peategelaste rännakud ja katsumused, lootused ja unistused, võitlused ja pingutused võiks kokku võtta ülevalpool olnud mõttega, et see on meie valik, kuhu tahame tulevikku suunata, kuhu tahame liikuda ja millised olla.

Tänavune festivali programm toob väikeste ja suurte filmifännide ette 53 filmi ja 7 erinevat programmi. Tegu on selle aasta parimate, huvitavamate laste- ja noortefilmidega, mis puudutavad ka lapsevanemaid ning vanaema-vanaisasid.

Rahvusvahelises noortefilmide võistlusprogrammis on tänavu 12 filmi, mis näitavad meile ilmekalt, milliste väljakutsetega tänapäeva noor toime tulema peab. Vahel on need väljakutsed isegi täiskasvanutele liiast, rääkimata siis noortest endist. Võistlusprogramm annab suurepärase sissevaate nii kaasaja noorte maailma kui ka filmiloo jutustamise imelisse kunsti. Tänavuse võistlusprogrammi ühed huvitavamad filmid tulevad Iisraelist. Just Filmi pikaajalisele publikule tuletatakse sellel aastal meelde omaaegset hittfilmi 2015. aastast „Abulele“, mis tänavusel Just Filmil tuleb üllatusseansina ka ühe korra näitamisele.

Pimedate Ööde Filmifestivali fookusriigiks on 2022. aastal just Iisraeli kinokunst. Lastefilmide programm on täidetud paljude põnevate seiklustega, mis kõnetavad nii
kõige väiksemaid vaatajaid kui ka nende vanemaid või vanavanemaid. Vahvad tegelased toovad rõõmu ja pakuvad võimalust avastada nendega koos maailma. Milline oleks elu ilma uudishimuta? Kole igav – aga seda juba ei juhtu, sest uudishimu on meile nii tugevalt sisse kodeeritud, et lausa sunnib meid uusi asju avastama. Just Filmi lastefilmide programmi märksõnad on tänavu uute teadmiste, kogemuste ja sõprade leidmine.

Lisaks eeltoodule leiab suur ja väike vaataja ka lapse õiguste programmi, Teadus360° Programmi ning DOC@Just programmi. Me loodame siiralt, et vaataja leiab tee selle 17 päeva jooksul, mil kinoprojektorid usinalt filme näitavad, tee taaskord kinno ning meie taaskohtumine vaatajatega saab olema igati meeldiv ja suurejooneline, sest film on lihtsalt imeline maailm ja väga hea valik.

Mikk Granström
Just Filmi programmijuht