Tutvu tänavuste noorte filmitegijatega (3/3)
Uudis
Justi Hundu

Just Filmi teisel laupäeval, 11. novembril kl 16:00 esilinastub Apollo Kino Solarises Just Film 2023 kolmas ja viimane #noorfilmitegija lühifilmide kassett. Esmakordselt on kavas ka üks rahvusvaheline lühifilm.

Rahvusvaheline #noorfilmitegija programm toob juba kolmandat aastat publikuni kõige uuemad noorte filmitegijate linateosed. Programm on jaotatud kolmeks eriilmeliseks seansiks, kus linastuvad esmakordselt kohalike filmifestivalide, Just Filmi stipendiumikonkursi võidutööd ja avaliku konkursi kaudu välja valitud filmid. Filme hindab kolmeliikmeline ekspertidest koosnev žürii koosseisus: Antero Noor, Kullar Viimne ja Piia Parktal.

#noorfilmitegija 3 kassett koosneb lühifilmidest "Supp", "Nimi", "Raha põletab tasku", "Rohelised paugutajad", "Tsükkel" ja "Pikanäpuamet". Esilinastus toimub 5. novembril kl 16:00 Apollo Kino Solaris 2. saalis.

#noorfilmitegija3
Fotodel on vasakult paremale: Joan Torres Calderon, Kirke Kask, Jaagup Koov, Joosep Koov (üleval); Anne Maria Vaher, Kevin Kikas ja Hugo Kinsigo, Timo Lipp, Jan-Markus Maasepp (all)

"Supp"

Joan Torres Calderon (sünd. 2007)
I was born in Madrid, Spain. Two years ago, I moved to Nova Scotia, Canada, where I expanded my knowledge of filmmaking and 3d animation which have become passions to me.

I am thrilled to introduce my short animated film, “The Soup”. The film centers around a farmer robot demonstrating the importance of patience and enjoying life's beautiful moments. The animation style is both whimsical and engaging, designed to capture the attention of audiences of all ages. The storyline is simple yet impactful, making it accessible to a wide range of viewers.

"Nimi"

Kirke Kask (sünd. 2005)
"Olen Kirke ja sündisin aastal 2005, mis teeb minust äsja 18-aastaseks sirgunud neiu. Filmimaastikul küll eelnevat kogemust pole, kuid olen juba aastaid tegelenud hobi korras YouTube'iga, kuhu postitan vahel enda filmitud ja kokku lõigatud videoid. Minu jaoks on oluline juhtida tähelepanu probleemidele, mis igapäevaselt võivad ühiskonnakihtide vahele ära peituda - sellest tuleneb ka minu lühifilm. Filmimaastikul soovin kindlasti edasi areneda ning sellega tulevikus ka tegeleda."

"Rohelised paugutajad"

Jaagup Koov (sünd. 2006)
Olen 17-aastane ja õpin hetkel Jakob Westholmi Gümnaasiumi 11. klassis. Filmindusega ma otseselt seotud pole, kuid "Roheliste Paugutajate" idee on tegelikult pärit juba väga ammusest ajast, kui tegime vennaga koolivaheaegadel selle sama pealkirjagalühikesi filme perele näitamiseks. Nüüd oma 8 aastat hiljem mõtlesin Just Filmi stipendiumikonkursist kuuldes, et oleks põnev Rohelised Paugutajad taaselustada ja teha juba vähe kvaliteetsem film, kuid kus sellegipoolest saaks võimalikult palju nalja ja tekiks absurdseid situatsioone. Kõige rohkem inspiratsiooni on kindlasti andnud "Kättemaksukontori" legendaarsed tegelased Tuvi ja Maango.

Joosep Koov (sünd. 2003)
Mina olen Jaagupi vend Joosep ja õpin hetkel Tallinna Tehnikaülikoolis. Filmindusega on mul täpselt sama palju kogemust, kui Jaagupil, kuid mulle meeldib uute asjade katsetamine, mistõttu võtsin enda ülesandeks "Roheliste Paugutajate“ monteerimise. Et asja huvitavamaks teha, proovisin kirjutada ka natuke muusikat stseenidele taustaks, kuna see oli mulle juba vähe tuttavam valdkond. Igatahes tõeliselt äge kogemus. Valmimisprotsess on kohati isegi veel põnevam, kui pärast lõpptulemuse vaatamine, nii et loodetavasti saab kunagi veel filmindusega tegeleda.

"Tsükkel"

*Anne Maria Vaher (sünd. 2004)
Anne Maria on filmindusega tegelenud umbes 2 aastat ja selle aja jooksul olnud osa mitmest lühifilmist. Töötanud nii filmikunstniku kui ka AD ja režissöörina. ,,Tsükli'' juures pidas ta oluliseks anda edasi teemat, mis on noorte seas praegusel ajal aktuaalne ja muret tekitav.

Kevin Kikas ja Hugo Kinsigo alustasid "Tsükkel" kirjutamist 12. klassis - idee said nad noorte igapäevaelust ja probleemidest. Hetkel õpib Hugo Tartu Ülikoolis inglise filoloogiat ja Kevin valmistub filmikooli katseteks.

"Pikanäpuamet"

Timo Lipp ja Jan-Markus Maasepp (sünd. 2004)

Timo ja Jan-Markus hakkasid filmindusega koos tegelema gümnaasiumis. Kolme aasta jooksul valmis nende sulest mitmeid videoid, sketše, muusikavideoid ja lühifilme. "Pikanäpuamet" on noormeeste teine lühifilm ning ühtlasi ka teine film, mis on jõudnud Just Filmi #noorfilmitegija programmi.

Suurematest saavutustest võib välja tuua UNESCO Week of sound raames toimunud rahvusvahelise filmifestivali "Kui heli loob pildi" žürii eripreemia linateosega "Six of Diamonds".

"Pikanäpuametist": Enda teist lühifilmi tegema hakates teadsime, et tahame asja ette võtta suurelt ning luua täiesti uue maailma, mis oleks inspireeritud erinevatest subkultuuridest ja erineks täielikult tavapärasest argielust.

"Pikanäpuamet" on filmifestivali Horisont võidutöö.