Vaata Ukraina filme ja toeta Ukrainat!
Uudis
Pöffihunt

Ukraina toetuseks näitab PÖFFi veebikino Ukraina filmide eriprogrammi.

Enamikku filme saab vaadata tasuta, kuid Ukraina filmitegijad on palunud teha oma kodumaa abistamiseks rahaline annetus.

„Igasugune abi, ka kõige väiksem, on praegu elulise tähtsusega,” ütlevad nad. „Kui meie filmid suudavad Ukraina heaks midagi ära teha, siis pole need asjata tehtud.”

Pidevalt täienev programm, mis on nähtav üle terve Eesti, jõuab vaatajate ette koostöös voogedastusplatvormiga Elisa Stage, kus PÖFFi veebikino tegutseb. Lähiajal saab osa Ukraina programmist esimest korda PÖFFi veebikino ajaloos vaadata ka Elisa Elamuse videolaenutuses.

Kavas on:

Ukraina kava täieneb jooksvalt iga nädal. Enamik filme on kavas 31. maini.

Annetada saab, helistades annetuseks loodud telefoninumbritel või kandes oma annetuse lisatud fondide arvelduskontodele.

MTÜ-le Slava Ukraini saad annetada, helistades numbritele:

9009003 - annetad 10 €
9009191 - annetad 25 €

Või tee oma annetus otse MTÜ Slava Ukraini arvelduskontole EE727700771007665845, märkides makse saajaks MTÜ Slava Ukraini ja makse kirjelduseks "Annetus".

Telefoninumbrid on seotud kodanikualgatuse korras tekkinud MTÜ-ga Slava Ukraini, kes kogub meditsiinitehnikat ja -vahendeid, riideid ja toitu, mis toimetatakse Eesti Rotary klubide hangitud kiirabiautodega otse Ukrainasse. Ühe nädalaga on Ukrainasse saadetud juba seitse autotäit humanitaarabi. See on kõige kiirem viis, kuidas annetus Ukrainasse jõuaks.

Lisaks saad Ukrainat toetada ÜRO Ukraina Humanitaarfondi või veebilehekülje @Helping.Ukraine vahendusel, mis koondab erinevaid fonde.

Filmi „Kui puud langevad” autorid on palunud annetada raha otse Euroopa Filmiakadeemiale või Euroopa Filmiakadeemia, Rotterdami filmifestivali ja Amsterdami dokumentaalfilmide festivali poolt asutatud organisatsiooni The International Coalition for Filmmakers at Risk juures tegutsevasse fondi „Emergency Fund for Filmmakers”, mis aitab hätta sattunud Ukraina filmitegijaid.

PÖFFi veebikino on aasta ringi tegutsev virtuaalne kinosaal, kus saab vaadata põnevaid ja erilisi filme – kõike seda kodust lahkumata, omaenda mugavas tugitoolikinos.

PÖFFi veebikino filmid on nähtavad ainult Eestis.