Just Film 2021
Venekeelsed ja venekeelsete subtiitritega filmid Just Filmil
Uudis
Justi Hundu

Sel aastal aasta linastub Just Filmis suur valik venekeelseid ja venekeelsete subtiitritega filme!

Neli neist on 2020. aasta Venemaa filmid ning üheksa venekeelsete subtiitritega. Režissööri Pavel Mirzoevi teisel täispikal filmil “Kutsu mind mustaks linnuks” on Just Filmi raames maailma esilinastus. Filmidel “Ajavalvurid” (režissöör Alexey Telnov) ja “Ütle talle” (režissöör Aleksandr Molochnikov) on Just Filmi raames rahvusvahelised esilinastused. Teadus360° programmis linastub film “Greta Thunbergi lugu” (Rootsi 2020, režissöör Nathan Grossman), mis räägib noore kliimaaktivisti elust ja näitab, kuidas ta kriitikaga toime tuleb. Õudusfilmi fännidele on film “Läheb täide” (Kanada 2020, režissöör Anthony Scott Burns), mis toob ka kõige külmema närviga inimesel kananaha ihule.

Mitmed filmid nagu “Ütle talle”, “Süstlapargi laps”, “Slaalom”, “Wendy”, “Masha”ja “Kutsu mind mustaks linnuks” võistlevad ka rahvusvahelises noortefilmide võistlusprogrammis Just Filmi grand prix auhinnale. Rahvusvahelist noortefilmide võistlusprogrammi hindab lisaks Just Filmi noortežüriile kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii.

Filmid “Ajavalvurid”, “Sipsik”, “Berti päevik” ja “Kodutänava piraadid” võistlevad Just Filmi lastefilmide võistlusprogrammis.

Pimedate Ööde filmifestivali noorte- ja lastefilmide alafestival Just Film leiab tänavu aset 13. novembrist 29. novembrini ning pileteid saab osta veebilehelt www.piletilevi.ee

Venekeelsed filmid:

“Ajavalvurid”

The Time Guardians
Venemaa 2020, 94 min
R: Alexey Telnov

Rahvusvaheline esilinastus

Lastefilmide võistlusprogramm

Väike tüdruk Ksyusha lapsendatakse tondilossilikust lastekodust toredasse perekonda – ta saab endale uue kunstnikust ema ja kirjanikust isa. Kõik kolm on äärmiselt õnnelikud ning õhtud veedetakse tihti pere keskel kodus, mil isa loeb tütrele lugusid oma mitmetest fantaasiaraamatutest. Idüllilisse ellu saabub aga järsk lõpp kui Ksyusha isa vanad tuttavad proovivad perekonda lõhki kiskuda ning kõigele tipuks satub tüdruk emaga autoõnnetusse. Ärgates leiab tüdruk end aga isa raamatutest tuttavast Pimeduse Linnast, mis küll sarnaneb kodulinnale Peterburile, kuid on kõvasti pimedam ja külmem. Pimeduse Linnas elavad äärmiselt veidrad tegelased, keda valitseb hirmuäratav Nõid, kes soovib kõigest väest ka Ksyushat vangistada. Tüdruku ainukeseks liitlaseks uues kõhedas maailmas saab lustakas maagiliste võimetega assistent nimega Paramon, kellega koos võetakse ette ohtlik rännak, et leida üles Ajavõti, millega saab aega tagasi keerata ja nõnda ära hoida hirmus autoõnnetus ja päästa Ksyusha perekond igavesest pimedusest...

Kui otsid tempokat ja lõbusat fantaasiafilmi, on “Ajavalvurid” just Sulle mõeldud.

“Ütle talle”

Tell Her
Venemaa 2020, 95 min
R: Aleksandr Molochnikov

Rahvusvaheline esilinastus

Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm ja lapse õiguste programm

Saša vanemad tülitsevad pidevalt ning kui nad lõpuks otsustavad lahku minna ja ema soovib Saša ning uue elukaaslasega Ameerikasse kolida, kukub poisi maailm kokku. Järsku leiab Saša end olukorrast, kus peab valima ema ja isa vahel. Valikut tegema sunnivad nii vanemad kui ka vanavanemad. Ometi ei too poisi otsus emaga Ameerikasse minna loodetud õnne ning lapse igatsus isa järeleaina kasvab. Poiss teeb meeleheitlikke pingutusi, et säilitada head suhted mõlema vanemaga ning võita nende tähelepanu. See pole sugugi lihtne, sest vanemate omavaheline vägikaikavedu jätkub ka lahus elades ning Sašal on üha keerulisem end kuuldavaks teha.

“Masha”

Masha
Venemaa 2020, 95 min
R: Anastasiya Palchikova

Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm

Anastasiya Palchikova debüüt viib meid karmi 90ndate Vene gangsterite maailma. 13-aastasele Mashale on juba mõnda aega tundunud, et ta lapsepõlv on kuidagi teistsugune kui teistel eakaaslastel. Tüdrukul on raske uskuda, et tema väga tore ja sõbralik perekond on tegelikult röövlid ja mõrvarid, keda kõik teised linnaelanikud kardavad ja tema arust tehakse nii talle kui ka perele ülekohut. Oma mõttemullis elades jääb märkamata katastroof, mille suunas ta perekond liikumas on. Kui juba on hilja ja Masha üritab elus uue lehekülje pöörata, saab minevik ta kätte ja paneb proovile, kui tugevad on peresidemed tegelikult.

“Kutsu mind mustaks linnuks”

Call Me Blackbird
Venemaa 2020, 93 min
R: Pavel Mirzoev

Maailma esilinastus

Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm

Kellelegi ei meeldi olla üksi. Eriti siis, kui oled energiat täis noor inimene. Esimesed tunded ja armastus on Kostja pea segamini ajanud, olla on kuidagi raske, samas ka väga meeldiv. Aga elu on vaja elada ja kõik vead tuleb ikka ise ära teha, kellegi teise nõuanded siin ei aita. Kui ise ei tee, siis teised ka mitte. Kostjat ootab kõik see ees. Heade osatäitjatega film näitab, kuidas selles tunnete virvarris hakkama saada.

Vene keelsete subtiitritega filmid:

“Süstlapargi laps”

Needle Park Baby
Швейцария 2020, 100 min
R: Pierre Monnard

Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm ja lapse õiguste programm

11-aastase Mia vanemad on narkomaanid. Kui kohalik süstlapark, kus Mia vanemad tavaliselt igapäevast doosi saamas käivad, kinni pannakse, ja vanemad lahutavad, on tüdruk sunnitud koos emaga kaugesse väikelinna kolima. Pikka aega on Mia ainuke sõber tema ukulelet tinistav väljamõeldud sõber, kuid ajapikku leiab ta koolist uusi tuttavaid, kelle kodused elud pole samuti kõige roosilisemad. “Süstlapargi laps” on väga maitsekalt üles võetud linateos, kus oivaliselt on balansseeritud narkomaailma tumedus koos üles kasvava lapse perspektiiviga, kust leiab ka palju fantaasiat, helgust ja positiivseid hetki.

Film on soovituslik alates 14. eluaastast

“Sipsik”

Raggie
Eesti/Taani 2020, 74min
R: Meelis Arulepp, Karsten Kiilerich

Lastefilmide võistlusprogramm

Eesti lastekirjanduse üks armastatum kangelane, kaltsunukk Sipsik, on saanud oma filmi täis muusikat, seiklusi ja tõelisi tundeid. Anu saab 6-aastaseks ja tunneb elust rõõmu – tal on suur vend Mart, kes on tüdruku parim sõber ning kellega koos on imetore mängida. Armastusest väikese õe vastu on Mart õmmelnud Anule sünnipäevaks kaltsunuku. Paraku saab idüll läbi, kui saabub 1. september ja Mart läheb jälle kooli. Anu peab nüüd päevi ilma vennata veetma. Samuti on Mardile tekkinud uued sõbrad ja õe jaoks jääb aina vähem aega. Ühel hetkel, kui Anu tunneb end eriti üksiku ja õnnetuna, ärkab kaltsunukk Sipsik nagu võluväel ellu. Vähemalt Anule tundub nii.

“Läheb täide”

Come True
Kanada 2020, 95 min
R: Anthony Scott Burns

Noortefilmide programm

Noor isepäine Sarah vaevleb meeletute unehäirete käes. Tüdruku hirm uinumise ees suureneb seda enam, et unenäod muutuvad üha kurjakuulutavamaks. Noor neiu kulistab tasside viisi kohvi, kuid sellest hoolimata saab uni ta ikkagi aeg-ajalt kätte. Kui Sarah leiab ülikoolist kuulutuse, kus uneuuringutel osalemiseks otsitakse vabatahtlikke, otsustab ta end kirja panna. Juba aga uuringute alguses hakkab Sarah kahtlema, kas tegi õige otsuse. Pealtnäha lihtsa uneuuringu käigus sukeldutakse sügavale tüdruku alateadvusse, aga tagajärgi, mida see endaga kaasa toob, ei osanud keegi ette näha.

“Greta Thunbergi lugu”

I Am Greta
Rootsi 2020, 97 min
R: Nathan Grossman

Teadus360° programm

Kõmulise kliimaaktivisti Greta Thunbergi lugu, mis on vormitud läbi kaasahaaravate ja mitte kunagi varem ilmavalgust näinud kaadrite Rootsi režissööri Nathan Grossmanni intiimseks dokumentaalfilmiks. 2018. aastal alustas tollal 15-aastane Thunberg tähelendu aktivistina koolistreigiga Rootsi parlamendihoone juures, mille eesmärk oli tõmmata tähelepanu kliimamuutustele. Režissöör jälgib Greta – Aspergeri sündroomiga häbeliku teismelise tüdruku – teekonda ning mõju kogu maailmale.

Film kulmineerub Greta palju kriitikat pälvinud purjereisiga üle Atlandi ookeani New Yorki, kus ta astus üles läbi aegade noorima esinejana ÜRO kliimameetmete tippkohtumisel.

“Slaalom”

Slalom
Prantsusmaa 2020, 92 min
R: Charlène Favier

Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm

Lyz Lopez on 15-aastane lootustandev suusataja, kes võetakse vastu väga rangesse treeningakadeemiasse Prantsuse Alpides. Akadeemias, kus treenitakse tulevasi olümpialootusi, juhatab vägesid endine suusaäss Fred, kelle peamine treeningmeetod on psühholoogiline vägivald. Kord juba akadeemiasse vastu võetud poisid ja tüdrukud peavad tegema kasvõi võimatut, aga Fred peab tulemusi nägema. Kui Fred aga palub Lyz’il end tema kabinetis rasvaprotsendi mõõtmiseks lahti riietada, hakkab tüdrukule tunduma, et lisaks tulemustele peab Fred veel muudki näha saama.

“Wendy”

Wendy
USA 2020, 111 min
R: Benh Zeitlin

Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm ja lapse õiguste programm

Lapsepõlv on ilus aeg ning suurekasvamist tuleks välitida. Wendy on inspireeritud klassikalisest Peeter Paani loost. Tööliste peres kasvav Wendy ja tema vennad unistavad suurtest seikustest, kui korraga ilmub nende juurde poiss nimega Peeter, kes nad enda saarele viib. Saarel hakkab juhtuma palju põnevat. Lapsed tunnevad end vabana ning avastavad maailma ilu kogu selle täiuses. Meeldejääva pildikeelega koguperefilm on huvitav vaatamine nii suurtele kui ka väiksematele filmihuvilistele.

“Lase mul kukkuda”

Let Me Fall
Island 2018, 136 min
R: Baldvin Zophoníasson

JF20 programm ja lapse õiguste programm

Järgmise annuse saamiseks on sõltlane valmis absoluutselt kõigeks. Gregory David Roberts räägib raamatus “Shantaram”, kuidas esimeseks kaob heroiinisõltlase silmist valgus, seejärel iha ning viimaks armastus. Filmi peategelane Magnea kaotab need kõik juba viieteistkümnendaks eluaastaks. Kuna augus olemist mõistavad vaid ise põhjas käinud, pole abi modernselt mõistlikest vanematest ega võõrutusravist, kust ta pidevalt kõlavate Jeesuse laulude tõttu põgeneb.

“Kodutänava piraadid”

Pirates Down the Street
Holland 2020, 95 min
R: Pim van Hoeve

Lastefilmide võistlusprogramm

Elu ontlikus rannalinnas pööratakse pea peale, kui sinna saabub elama perekond Blunderbuss – täiesti pesuehtne piraatide kamp, koos kõige selle juurde kuuluvaga, nagu mõõgavõitlused, silmaklapid, koduks olev piraadilaev, lemmikloomast kaheksajalg ja papagoi ning lõputu rummi rüüpamine. Linnakese lugupeetud elanikud on uutest naabritest ja nende elukommetest päris kohkunud, kuid Michael saab piraatide perepoeg Billy’ga peagi heaks sõbraks. Uutel sõpradel seisavad ees põnevad aardejahid ning ohtlikud seiklused, mis viivad nad vastamisi maailma kõige hirmuäratavama mereröövli Cornelius Konkskäega, kuid muretsemiseks pole põhjust – tõeline piraat ei tunne hirmu millegi ees, garr!

“Berti päevik”

Bert’s Diary
Rootsi 2020, 95 min
R: Michael Lindgren

Treb Walker alias Bert Ljung teeb midagi, mis on poistele absoluutselt keelatud. Ta kirjutab päevikut. Mõelda vaid, kui klassi kõige tugevam poiss Klimp sellest teada saab! Siis teab varsti kogu maailm, kuidas Bert end tunneb, kui ta oma uued prillid koolis ette peab panema, kui teda jälitab hauabatsill, kui ta teeb koos Akega teaduslikke eksperimente, suitsetab salaja ja kirjutab päevikusse punase pliiatsiga, kui on armunud. "Berti päevik” on film, mis põhineb samanimelisel maailmakuulsal lasteraamatul. See on film poistele, kuid mida on huvitav vaadata ka tüdrukutel, kes tahavad teada, mida poisid tegelikult mõtlevad.