Just Filmi Hundu vahetab karva
Uudis
Justi Hundu

“Auuuuuu - Kas tunned mind, vana sõber, filmihing?”

Kes on see võsavillem, kes nõnda kelmikalt karikakarte vahelt piilub? Keegi müstiline kriimsilm, kes on nii uhkelt astunud metsaroheluse sügavast rahust linnatänavate vihus kõrguvale lavale?

Just Film ja Hundu astuvad taas kord novembrikuus hämarolekust ekraanivalgusesse - mis ei ole mitte vanakooli hollywoodilikult must-valge, vaid värske ja roheline. Looduse rütmidega paratamatult kaasa liikudes, kaob sügise saabumisega suvelopsakas rohelisus meie ümbert ja asendub vaiksema ja paiksema ajaga. Ajal, mil meid ümbritsev linnakeskkond otsib tasakaalu loodusega, tuleb jõud ammutada mujalt.

Just Film ja Hundu astuvad novembrikuus kõikide filmisõprade rõõmuks taas rambivalgusesse, et tuua kinopublikuni kõige värskem ja värvikam filmiprogramm. Just projektori mahedas kumas sünnivad ennenägematud kujutused teistest maailmadest, eludest ja inimestest. Pimedate ööde saabumise ajal saab hubasest kinosaalist tõeline filmisõprade oaas ja pelgupaik, kuhu põgeneda külma eest ja lasta vaimul vabana joosta. Justi Hundu esindabki seda salapärast väge ja ühtekuuluvustunnet, mida tajume nendel erilistel jagatud hetkedel. Hetkedel, mil filmikunst meid puudutab.

Öeldakse ikka, et hundil on hundi isu. Ja süües isu ainult kasvab. Seega - kas ühined ka sel aastal filmihuntide karjaga?

JF23_IG_post_1080x1920px