Maailma esilinastus: Kiik, kirves ja igavese armastuse puu
Uudis
Justi Hundu

Just Filmi rahvusvahelises noortefilmide võistlusprogrammis teeb enda maailma esilinastuse uus kohalik noortekomöödia “Kiik, kirves ja igavese armastuse puu”.

Film tutvustab Eesti uue generatsiooni filmitegijaid Meel Palialet ja Urmet Piilingut, kes on koos filmimaailmas katsetusi teinud juba algklassidest saati. Lugematutest lühifilmidest ja muusikavideodest on neil välja kujunenud käekiri, kus leidub eneseirooniat, huumorit ja mõjutusi maailma kinokunsti suurkujudest.

Vaatajate ees avaneb maailm, kus iga järgnev sündmus ja selle käigus kohatud inimesed viivad peategelasi lähemale vastustele elust, tulevikust, suhetest, perekonna olulisusest ning soovist olla homme lihtsalt natukene parem kui eile. See on režissöör Meel Paliale ja produtsent Urmet Piilingu austusavaldus teekonnafilmidele.

Noorema põlvkonna näitlejate Urmet Piilingu, Herman Pihlaku, Pirte Laura Lemberi, Franz Malmsteni ja Hanna-Ly Aaviku kõrval näeme filmis kaasa löömas ka tuntud ja armastatud Eesti näitlejaid eesotsas Marko Matvere, Jan Uuspõllu, Andrus Vaariku ja Egon Nuteriga. Kontrast noorte tegijate ja kinomaailma legendide vahel ei jäta kedagi külmaks ja pakub mitmeid nauditavaid hetki nii noortele kui vanadele filmisõpradele.

Peategelased Kiik ja Eerik on kinni jäänud kooliaegsesse maailmapilti, kuid täiskasvanuiga on alanud ootamatult ja ühel saatuslikul päeval pöördub nende senine elu pea peale. Oma unistustega venitamine maksab poistele kätte ning rutiinist lahtimurdmine nõuab nii otsustavat tegutsemist kui ka üksteise usaldamist. Kuid kõigepealt on aga vaja maha raiuda see neetud igavese armastuse puu.

Tutvu filmiga lähemalt siin.