Just Film 2021
Maailma esilinastus: "Mutid"
Uudis
Justi Hundu

Just Filmi rahvusvahelises noortefilmide võistlusprogrammis on tugevaimate filmide seas koha sisse seadnud ka emotsionaalselt laetud Colombia film nimega "Mutid".

Just Film on selle filmi üle kohe eriti uhke, sest filmitegijad on otsustanud just meie festivalil teha enda suure maailma esilinastuse.
Filmi on festivali ajal kinosaalides esitlemas ka suur osa meeskonnast, teistehulgas ka filmi režissöör Carlos Zapata ja ka valusalt hea rolli sooritanud naispeaosaline Dayana Vargas.

Carlos Zapata, kes on Samuel Pinazo kõrval ka üks filmi stsenaristidest, on meeskonnaga suunanud kaamerasilma tänavalaste elule. Kinolinale jõuab karm reaalsus, kus kohtuvad olelusvõitlus ja unistused. Vaatajale avatakse sellise inimese psüühe, kes ei ole kunagi kogenud muud kui elu maa-alustes kanalisatsioonitorudes. Ja sealgi üritatakse neid hävitada nagu mutte, kes mustas mullas pesa uuristavad.

Kuid ka kõige lootusetumates oludes on sitkete laste esmane instinkt jääda ellu. Nii on kamp sõpru oma eluga harjunud ja ühiselt veedetakse päevi parimal võimalikul viisil. Noored toovad leidlikult igasse päeva midagi, mis neid rõõmustaks, isegi kui seda rõõmu varjutab tume tulevik.

Autorid on leidnud suurepäraseid sümboleid ja maagilisi lahendusi, et pildi kaudu vaatajale edasi anda selliseid sisemisi läbielamisi, millel puudub sõnaline vaste. Seda oskust on Carlos Zapata ka juba varem tõestanud. Tema eelmine mängufilm „Minu ema rinnad“ (2015) oli meeletult edukas ja liigutas suure hulga filmisõprade südameid. Film räägib lapsest, kes astub täiskasvanu samme sooviga päästa enda ema tööst stripparina.

Värske filmiga "Mutid" saab tutvuda ja linastustele pileteid osta siin.