Stipendiumikonkursi 2023. aasta I vooru tulemused
Uudis
Justi Hundu

Laste- ja noortefilmide festival Just Film on valinud välja 2023. aasta stipendiumikonkursi I vooru stipendiaadid. Kandideerimine II vooru on avatud.

Tänavu on Just Filmi stipendiumikonkursil kokku kolm vooru, mille vältel toetatakse kokku 12 stsenaariumi teostamist.

2023. aasta I vooru saabunud taotlusi hindas kolmeliikmeline žürii, kes pistsid rinda seekordsest väga tasavägisest voorust paremiku valmisega. Noored paistsid eriti silma oma lennukate, ent ka sügavate ja eksistentsiaalsete teemade käsitlemisoskuse ja analüüsivõimega. Otsuse langetamisel mängis lõplikku rolli realistlik visioon filmi teostamise võimalikkusest ja stsenaariumi küpsus.

Lisaks rahalisele toetusele pakuvad PÖFFi ja Just Filmi meeskond filmitegijatele konsultatsiooni erinevate erialameistritega, kes avavad filmiloome telgitaguseid ja annavad praktilisi nõuandeid. Kõikidele teistele taotluse esitanutele antakse samuti personaalset tagasisidet, lähtuvalt projektide sisust ja võimalikest puudujääkidest, suunates filmitegijaid enda projektide kallal edasi töötama ja neid teostama või näiteks ka stsenaariume arendama, et neid järgmistes voorudes taas esitada. Varasem kogemus on näidanud ka osalejate enda suurt töötahet ja projekte, mis on vaatamata esimese vooru stipendiumist ilma jäämisele, edukalt teostatud ja näidatud meie festivali kinopublikule.

Stipendiumikonkursi raames valminud filmid tulevad esitamisele ka tänavusel Just Filmi festivalil, mis toimub 3.-19. novembril. See on imeline võimalus noortel näha enda loomingut suurel ekraanil ja saada vaatajate vahetut tagasisidet - kogemus, mida paljud kunagi ei unusta.

Stipendiumikonkursi I voorule pani õla alla noore filmitegija stipendiumikonkursi toetaja Swedbank Eesti AS. Suur aitäh meie heale toetajale!

Esimese vooru stipendiumi saajad on:

Seekordses voorus tõstis žürii esile lugude emotsionaalse kaasahaaravuse nii tõsisemate kui ka satiirilistemate lugude puhul. Samuti oli rõõm näha, et noored julgevad katsetada erinevate žanritega, mis varieerusid õuduslugudest allegooriliste mõtisklusteni välja. Otsuse langetamisel said määravaks nii stsenaariumi küpsus produktsiooni järgmisesse faasi liikumiseks kui ka sisuline kaasahaaravus ja tegelaste mõtestatus. Filmitegemine on aeganõudev, kuid põnev protsess ja žürii soovib innustada kõiki taotlejaid, kes sel korral stipendiumi saajateks ei osutunud, oma projektiga edasi töötama ning jätkata tagasisidet arvesse võttes ideede arendamist. Sellest aastast on Just Filmil avatud ka #noorfilmitegija avalik konkurss, mille kaudu saab noor esitada juba valminud filmi. Rohkem infot avalikust konkursist leiab siit. Žürii nägi nendes projektides ja autorites potentsiaali ja meeskonnad saavad edasise töö ning katsetamisega saavutada tõeliselt põnevaid tulemusi.

Stsenaariumi viimistlemisel saab leida tuge ka "Filmilugu" e-õppe kursusest - tasuta veebikursus 8.-12. klassi õpilastele.

Samuti pakub PÖFFi Filmikool võimalust osa võtta kursusest "Stsenaariumi kirjutamise meistriklass noortele"

2023. aasta stipendiumikonkursi II voor on juba avatud. Täpsema info kandideerimise ja tähtaegade kohta leiad SIIT.

Kohtumiseni festivalil!

Lisainfo: mirel.mesila@poff.ee.

Meeskond tänab südamest kõiki osalejaid, juhendajaid, perekondi ja toetajaid!

Koos avame noortele ukse filmimaailma!