Stipendiumikonkursi 2023. aasta II vooru tulemused
Uudis
Justi Hundu
  1. aasta stipendiumikonkursi II vooru stipendiumid on jagatud! Vaata, kelle andekate stsenaariumidega kohtume 2024. aasta Just Filmil!

Just Filmi 2023. aasta stipendiumikonkursi teine voor on lõppenud. Jäänud on veel vaid kolmas ja ühtlasi selle aasta viimane voor, mille tähtaeg on 31. detsember. Tänavu jagab Just Film välja stipendiumid 12 stsenaariumile.

2023. aasta II vooru saabunud taotlusi hindas kolmeliikmeline ekspertidest koosnev žürii, kel lasus järjekordselt raske ülesanne valida välja parimatest parimad tööd. Seekordses voorus paistsid stsenaariumid silma oskuslikult kirjutatud ja filmiliku atmosfääri loomisega ning sümbolismi integreerimisega lühifilmi raamistikku.

Lisaks rahalisele toetusele pakuvad PÖFFi ja Just Filmi meeskond filmitegijatele konsultatsiooni erinevate erialameistritega, kes avavad filmiloome telgitaguseid ja annavad praktilisi nõuandeid. Kõikidele teistele taotluse esitanutele antakse samuti personaalset tagasisidet, lähtuvalt projektide sisust ja võimalikest puudujääkidest, suunates filmitegijaid enda projektide kallal edasi töötama ja neid teostama või näiteks ka stsenaariume arendama, et neid järgmistes voorudes taas esitada. Varasem kogemus on näidanud ka osalejate enda suurt töötahet ja projekte, mis on vaatamata esimese vooru stipendiumist ilma jäämisele, edukalt teostatud ja näidatud meie festivali kinopublikule.

Eelmiste stipendiumikonkursite raames valminud filmid tulevad esitamisele ka tänavusel Just Filmi festivalil, mis toimub 3.-19. novembril. See on imeline võimalus noortel näha enda loomingut suurel ekraanil ja saada vaatajate vahetut tagasisidet - kogemus, mida paljud kunagi ei unusta. Selle stipendiumivooru toetusel valminud filme näeme suurel kinolinal järgmise aasta festivalil.

Stipendiumikonkursi II voorule pani õla alla noore filmitegija stipendiumikonkursi toetaja Swedbank Eesti AS. Suur aitäh meie heale toetajale!

Teise vooru stipendiumi saajad on:

Filmitegemine on aeganõudev, kuid põnev protsess ja žürii soovib innustada kõiki taotlejaid, kes sel korral stipendiumi saajateks ei osutunud, oma projektiga edasi töötama ning jätkata tagasisidet arvesse võttes ideede arendamist. Sellest aastast on Just Filmil avatud ka #noorfilmitegija avalik konkurss, mille kaudu saab noor esitada juba valminud filmi. Rohkem infot avalikust konkursist leiab siit. Žürii nägi nendes projektides ja autorites potentsiaali ja meeskonnad saavad edasise töö ning katsetamisega saavutada tõeliselt põnevaid tulemusi.

Stsenaariumi viimistlemisel saab leida tuge ka "Filmilugu" e-õppe kursusest - tasuta veebikursus 8.-12. klassi õpilastele.

Samuti pakub PÖFFi Filmikool võimalust osa võtta kursusest "Stsenaariumi kirjutamise meistriklass noortele"

2023. aasta stipendiumikonkursi III voor on juba avatud. Täpsema info kandideerimise ja tähtaegade kohta leiad SIIT.

Kohtumiseni festivalil!

Lisainfo: mirel.mesila@poff.ee.

Meeskond tänab südamest kõiki osalejaid, juhendajaid, perekondi ja toetajaid!

Koos avame noortele ukse filmimaailma!