Stipendiumikonkursi 2023. aasta III vooru tulemused
Uudis
Justi Hundu

Tõmbame aasta 2023 kokku ja kuulutame välja stipendiumikonkursi viimase vooru stipendiumite saajad! Viska pilk peale, kelle stsenaariumid jõuavad sel aastal kinolinale.

Just Filmi 2023. aasta stipendiumikonkursi kolmas voor sai punkti aasta viimasel päeval, 31. detsembril. 2023. aastal jagas Just Film välja stipendiumid 12 stsenaariumile, millest viimased neli on tihedas konkurentsis viimaks välja selgitatud. Just Filml jätkab noorte filmitegijate toetamist kolmes stipendiumivoorus ka 2024. aastal. I voor on juba avatud!

2023. aasta III vooru saabunud taotlusi hindas kolmeliikmeline ekspertidest koosnev žürii. Seekordses voorus tungis saabunud töödest välja soov olla nähtud ning raskete emotsioonide või leinaga toimetuleku temaatika.

Lisaks rahalisele toetusele pakub PÖFFi ja Just Filmi meeskond filmitegijatele konsultatsiooni erinevate erialameistritega, kes avavad filmiloome telgitaguseid ja annavad praktilisi nõuandeid. Kõikidele teistele taotluse esitanutele antakse samuti personaalset tagasisidet, lähtuvalt projektide sisust ja võimalikest puudujääkidest, suunates filmitegijaid enda projektide kallal edasi töötama. Varasem kogemus on näidanud ka osalejate enda suurt töötahet ja projekte, mis vaatamata esimese vooru stipendiumist ilma jäämisele, on edukalt teostatud ja näidatud meie festivali kinopublikule. Filme saab festivalile esitada ka avaliku konkursi raames, mis avatakse filmitegijatele kevade saabudes.

Kõik stipendiumikonkursi toetusel valminud filmid tulevad esitamisele ka tänavusel Just Filmi festivalil, mis toimub 8.-24. novembril. See on imeline võimalus noortel näha enda loomingut suurel ekraanil ja saada vaatajate vahetut tagasisidet - kogemus, mida paljud kunagi ei unusta.

Stipendiumikonkursi III voorule pani õla alla noore filmitegija stipendiumikonkursi toetaja Swedbank Eesti AS. Suur aitäh meie heale toetajale!

Kolmanda vooru stipendiumi saajad on:

Filmitegemine on aeganõudev, kuid põnev protsess ja žürii soovib innustada kõiki taotlejaid, kes sel korral stipendiumi saajateks ei osutunud, oma projektiga edasi töötama ning jätkata tagasisidet arvesse võttes ideede arendamist. Teist aastat on Just Filmil avatud ka #noorfilmitegija avalik konkurss, mille kaudu saab noor esitada juba valminud filmi. Rohkem infot avalikust konkursist avaldame kevadel.

Stsenaariumi viimistlemisel saab leida tuge ka "Filmilugu" e-õppe kursusest - tasuta veebikursus 8.-12. klassi õpilastele.

Samuti pakub PÖFFi Filmikool võimalust osa võtta kursusest "Stsenaariumi kirjutamise meistriklass noortele"

2024. aasta stipendiumikonkursi I voor on juba avatud. Täpsema info kandideerimise ja tähtaegade kohta leiad SIIT.

Kohtumiseni festivalil!

Lisainfo: mirel.mesila@poff.ee.

Meeskond tänab südamest kõiki osalejaid, juhendajaid, perekondi ja toetajaid!

Koos avame noortele ukse filmimaailma!