Stipendiumikonkursi 2024. aasta I vooru tulemused
Uudis
Justi Hundu

Kevadpüha tulekuga on ühtlasi aeg välja kuulutada stipendiumikonkursi esimese vooru kangelased. Loe lähemalt, kes on need andekad noored, kelle stsenaariumid linastuvad sel aastal Just Filmi #noorfilmitegija programmis.

Just Filmi 2024. aasta stipendiumikonkursi esimene voor on lõppenud. Nagu varasemaltki, annab Just Film kalendriaasta jooksul kolmes voorus välja stipendiumid ühtekokku *12 stsenaariumile, millest esimesed neli on nüüd välga selgitatud. 2024. aasta teine voor on juba avatud!

2024. aasta I vooru saabunud taotlusi hindas neljaliikmeline ekspertidest koosnev žürii. Seekord laekus meile rekordilised 16 stsenaariumi, mis paistsid silma tugeva keeletunnetuse ja tehnilisusega. Stsenaariumide temaatikad olid eriilmelised ja sügavasisulised - autorid ei kartnud süüvida sügavale iseenda mõttemaailma ja jagada seda maailmaga.

Lisaks rahalisele toetusele pakub PÖFFi ja Just Filmi meeskond filmitegijatele konsultatsiooni erinevate erialameistritega, kes avavad filmiloome telgitaguseid ja annavad praktilisi nõuandeid. Kõikidele teistele taotluse esitanutele antakse samuti personaalset tagasisidet, lähtuvalt projektide sisust ja võimalikest puudujääkidest, suunates filmitegijaid enda projektide kallal edasi töötama. Varasem kogemus on näidanud ka osalejate enda suurt töötahet ja projekte, mis vaatamata esimese vooru stipendiumist ilma jäämisele, on edukalt teostatud ja näidatud meie festivali kinopublikule. Filme saab festivalile esitada ka avaliku konkursi raames, mis avatakse filmitegijatele kevade saabudes.

Kõik stipendiumikonkursi toetusel valminud filmid tulevad esitamisele ka tänavusel Just Filmi festivalil, mis toimub 8.-24. novembril. See on imeline võimalus noortel näha enda loomingut suurel ekraanil ja saada vaatajate vahetut tagasisidet - kogemus, mida paljud kunagi ei unusta.

Stipendiumikonkursi I voorule pani õla alla noore filmitegija stipendiumikonkursi toetaja Swedbank Eesti AS. Suur aitäh meie heale toetajale!

Esimese vooru stipendiumi saajad on:

Filmitegemine on aeganõudev, kuid põnev protsess ja žürii soovib innustada kõiki taotlejaid, kes sel korral stipendiumi saajateks ei osutunud, oma projektiga edasi töötama ning jätkata tagasisidet arvesse võttes ideede arendamist. Teist aastat on Just Filmil avatud ka #noorfilmitegija avalik konkurss, mille kaudu saab noor esitada juba valminud filmi. Rohkem infot avalikust konkursist avaldame kevadel.

Stsenaariumi viimistlemisel saab leida tuge ka "Filmilugu" e-õppe kursusest - tasuta veebikursus 8.-12. klassi õpilastele.

Samuti pakub PÖFFi Filmikool võimalust osa võtta kursusest "Stsenaariumi kirjutamise meistriklass noortele"

2024. aasta stipendiumikonkursi II voor on juba avatud. Täpsema info kandideerimise ja tähtaegade kohta leiad SIIT.

Kohtumiseni festivalil!

Lisainfo: mirel.mesila@poff.ee.

Meeskond tänab südamest kõiki osalejaid, juhendajaid, perekondi ja toetajaid!

Koos avame noortele ukse filmimaailma!