Žüriid

Rahvusvaheline žürii

Guy Davies

Guy Davies

Ühendkuningriik

Auhinnatud stsenarist ning režissöör UK’st. Ta alustas filminduses lapsnäitlejana, kuid juba noore teismelisena valis pigem kaamerataguse maailma ning hakkas tegema filme. 18-aastaselt kolis Guy New Yorki, et õppida operaatoriks. UK’sse naasnud, alustas ta tööd filmisettidel, samal ajal stsenaariume kirjutades ja lavastades.

Guy omab produktsioonifirmat nimega Zebrafish Media ning on teinud nii reklaame Nike’ile, muusika promoklippe Kanye Westile kui ka lavastanud mitmeid auhinnatud lühifilme. 2019. aastal tuli välja tema debüütfilm “Armastuse hirm”, mis linastus Just Filmil ning on pärast seda üle maailma erinevatel festivalidel võitnud mitmeid auhindu.

Elen Lotman

Elen Lotman

Eesti

Elen Lotman ESC lõpetas bakalaureuse summa cum laude audiovisuaalteose operaatori erialal Balti Filmi- ja Meediakoolis. Ta on jäädvustanud arvukalt dokumentaal-, lühi- ja mängufilme ning seoses erinevate dokumentaalprojektidega reisinud Jaapanis, Tiibetis, Hiinas, Tais, Indias, Nicaraguas, Costa Rical, Soomes ja Venemaa Arktikas. Eleni tööd on pälvinud palju tunnustust, muuhulgas 2012. aastal parima operaatoritöö eest PÖFF Tridens Herring programmis linastunud “Deemonid” eest, pälvinud eriauhinna Anapa Kinoshok filmifestivalil lühifilmi “Rambikramp” eest, tema täispikk dokumentaal “Olga” kuulus IDFA ametlikku programmi, “To My Friends” kuulus Tampere Filmifestivali rahvuslikku programmi ja Reel Heart filmifestivalil sai ta parima operaatori tiitli täispika dokumentaali “Mu kallis ema” eest. 2005. aastast õpetab Elen Balti Filmi- ja Meediakoolis operaatoritööd ning 2013-2017 juhtis seal filmiosakonda.

Eleni doktoritöö keskendub inimese tajule ja empaatiavõimele seotuna filmitegelastega läbi kinematograafia.

Elen on Eesti Filmioperaatorite Liidu president ning IMAGO, Rahvusvahelise Filmioperaatorite Liidu, juhatuse liige.

Satu Tuuli Karhu

Satu Tuuli Karhu

Soome

Satu Tuuli Karhu on 25-aastane Soome näitleja. Pärast Helsingi Kunstiülikooli lõpetamist töötas ta vabakutselisena Soome Rahvusteatris ning oli kaasatud mitmetesse filmi- ja teleprojektidesse. Rolli eest Tiina Lymis’e kassahitis „Happier Times, Grump “ pälvis Satu Tuuli Jussi auhinna ning Soome Näitlejate Assotsatsioon valis ta aasta filminäitlejaks rolli eest Zaida Bergrothi filmis „Maria Paradiis “. Õige pea linastub teleseriaal “Bad Apples”, kus Satu Tuuli kehastab ühte peaosalist.

ECFA žürii

Mike Tait

Mike Tait

Ühendkuningriik

Mike Tait edendab DCA’s parimate rahvusvaheliste noorte- ja lastefilmide levikut lastele ja noortele vanuses 3-19. Ta korraldab iga-aastast Discovery Filmifestivali, planeerib aastaringseid kinoprogramme peredele ning aitab koolidel korraldada filmiõpet ning filmide kaasamist õppetöösse. Mike koordineerib ka Discovery Noorte Saadikute tööd - noored programmikoostajad, kes on festivali loovmeeskonna võtmeisikud. Samuti juhib ta “A-Rühma” - filmihuvilised kooliõpetajad, kes on huvitatud filmiharidusest ning filmide kombineerimisest õppekavasse.

Mariella Harpelunde Jensen

Mariella Harpelunde Jensen

Taani

Mariella Harpelunde Jensen on Taanis toimuva BUSTERi Filmifestivali programmijuht. Mariella on auhinnatud režissöör ja produtsent, kes on tootnud ja lavastanud enam kui kümme teleseriaali Taani telekanalitele alates aastast 2000 - Barda, Isas stepz, Sesame Street, Dansk Hulebyg, et nimetada mõni.

Julia Fleißig

Julia Fleißig

Saksamaa

Julia Fleißig on LUCAS - Rahvusvahelise Filmifestivali Noortele Filmiarmastajatele, juht. Tema filmikarjäär algas filmi- ja romaanikeelte õpingute ajal, mil avas tunnustatud ja auhinnatud kunstikino, mida juhtis kuus aastat. Ta on töötanud Saksa Filmiinstituudi ja Filmimuuseumi erinevate projektidega 2006ndast aastast. Enne LUCAS filmifestivali juhiks saamist juhtis ta viis aastat filmiharidust edendavat projekti SchulKinoWochen Hessen. Julia jaoks on kino originaalne ja ehe koht, kus filme näidata, filmikultuuri elushoidmine ning ajakohastamine on talle tõeliselt südamelähedane.

Noortežürii

Anna Linda Elvre

Anna Linda Elvre

Minu nimi on Anna Linda Elvre, ma olen 14 aastat vana. Kuigi olen eestlane ja pärit Eestist siis alates 2. eluaastast olen elanud välismaal, sellistes riikides nagu Taani, Venemaa ja Belgia. Kolisime perega Eestisse tagasi sellel suvel. Käin praegu Tallinna Inglise Kolledžis aga eelnevad aastad olen õppinud mitmes rahvusvahelises koolis. Kandideerisin noortežüriisse, kuna ma olen huvitatud filmide analüüsimisest. Brüsselis läbisin koolis valikainena kahel aastal kursuse Understanding Film, kus me analüüsisime erinevaid filme, samuti kirjutasime stsenaariumeid ja tegin ka ühe lühifilmi. Nautisin seda kõike! Minu põhikooli loovtöö on samuti seotud filmide analüüsiga ning arvan, et žüriis olemine annab mulle juurde uusi teadmisi ja kogemusi, samas saan jagada seda, mida ise juba oskan.

Gerli Rehkalt

Gerli Rehkalt

Minu nimi on Gerli Rehkalt. Olen 16-aastane ja õpin Tallinna 32. Keskkooli 10. klassis. Mängin ka klaverit, tegelen sulgpalliga ja laulan kooris. Samuti on mul oma väikefirma ja panustan ka tihedalt kooli huvitegevuse arendamisse. Pean ennast väga aktiivseks ja seltskondlikuks inimeseks. Proovin alati anda endast kõik ja teha oma ülesanded võimalikult täpselt ära. Olen innukas ja õpin kiirelt.

Hans Robert Kannukene

Hans Robert Kannukene

15. aastane (novembris 16), mul on kindel soov õppida filmide tegemist pärast Tallinna Reaalkooli lõpetamist. Enamjaolt meeldivad õudusfilmid ja vahest eelistan maffiafilme („Ristiisa”, „Omad poisid”, „The Untouchables” jne.). Eriti meeldivad mulle filmid, mis mingil määral rikuvad reegleid. Olen kultuuriliselt mitmekülgne: tegelen spordiga, filmidega, muusikaga, mõttemängudega ja loen. Kui tegelen oma huvidega, siis ma olen kohutavalt põhjalik.

Helena Maarja Tarro

Helena Maarja Tarro

Minu nimi on Helena. Olen 18-aastane ja õpin Vanalinna Hariduskolleegiumi 12. prantsuse keele klassis. Pärit olen ma Tartust, aga tulin gümnaasiumisse pealinna, et oma elu natuke huvitavamaks teha (õnnestus!). Kooli kõrvalt täidab mu päevi kinoarmastus, huvi igasuguste võõrkeelte vastu, maailma kohta rohkem õppimine ja siis õpitu üle mõtisklemine. Umbes 10. klassi alguses sain aru, et filmid tähendavad mulle midagi enamat kui lihtsalt paaritunnist meelelahutust, ja hakkasin kirjutama arvustusi nii endale, sõpradele, koolilehte kui ka blogisse. Nüüd olen vist juba omadega nii kaugel, et julgen öelda, et tahaksin filmi ka edasi õppima minna, ning proovin nüüd enda kogutud teadmistele igal pool praktikat leida - näiteks astusin sel aastal esmakordselt kriitiku rollist välja, et tegutseda sõpradega päris omaenda lühifilmi kallal.

Lastežürii

Kaarel Uueni

Kaarel Uueni

Minu nimi on Kaarel Uueni ja olen 9-aastane. Mulle meeldib väga kinos käia ja ka kodus filme vaadata ja ma arvan, et festivalil oleks paremad ja huvitavamad filmid kui kinos.
Joonistada ja filmikangelasti meeldib mulle plastiliinist teha. Olen teinud erinevaid plastiliinist Doomi arvutimängu kangelasi ja „Vanamehe” multika maailma koos Vanamehe, laste, loomade ja majaga. Käin MaruKaru kunstistuudios Kalamajas. Suveti käime Kihnus Jaak Visnapi naivistide laagrist maalimas. Mulle meeldib legodest oma maailmu ehitada.

Kerstin Kalda

Kerstin Kalda

Olen 9-aastane Võrumaa tüdruk nimega Kerstin Kalda. Ma õpin Võru Kreutzwaldi Koolis 2. b klassis. Veel õpin ma Võru muusikakoolis flööti. Mulle meeldib väga lugeda. Mul on palju lemmikraamatuid- Harry Potteri lood, ''Mässumeelsed Kassid'', Ilmar Tomuski raamatud ja paljud veel. Sel aastal hakkasin ma võrkpallitrennis käima. Ja ujumas käin ma ka. Kandideerisin lastežüriisse, sest ma tahan teada, kuidas žürii töötab, näha filme ja sellest kõigest oma klassikaaslastele rääkida.

Kuno Wilhelm Rohusaar

Kuno Wilhelm Rohusaar

Minu nimi on Kuno Wilhelm Rohusaar ja ma olen 9 aastane. Soovisin osaleda lastežüriis, kuna oskan filme hinnata ning olen suur filmifänn.

Mari Krashevski

Mari Krashevski

Minu nimi on Mari Krashevski ja ma olen kaheteist aastane. Mulle on alati filmid huvi pakkunud ja kui kinno tuleb mõni uus ning huvitav film, üritan alati seda vaatama minna.

Olen Tallinna Inglise Kolledži õpilane. Kooli kõrvalt olen tegelenud erinevate põnevate asjadega: näiteks käisin kolm aastat Hanna-Liina Võsa muusikalikoolis, mille raames esinesin Birgitta festivalil muusikalis "Muusikalicool" ja tegin kooli filmifestivalil koos sõbrannaga naljaka filmi "Taevast sajab hapukurke". Armastan koolivaheajal vanaemaga õhtuti ERR-ist häid seriaale vaadata ja asju arutada. Lisaks sellele meeldib mulle reisida ja erinevaid maid ja linnu näha.

Sarah Liis Luha

Sarah Liis Luha

Minu nimi on Sarah Liis Luha. Olen 12-aastane. Olen tegelenud terve oma elu laulmise ja tantsimisega ning spordiga. Samuti meeldib mulle väga näidelda ja filme vaadata. Tänu enda hobidele on mul väga suur esinemise kogemus. Olen astunud üles erinevates rollides pea kõigidel suurematel Tallinna lavadel Estonia teater, Alexela kondserdi maja, Salme kultuurikeskus jt. Õpin Tallinna 21. Kooli muusika kallakuga 6. klassis. Minu unistus on saada näitlejaks.